Festival Uprising predstavuje prvého headlinera a nové logo.

Festival Uprising predstavuje prvého headlinera a nové logo. BOMBING 6

Zlaté piesky tento rok 25. a 26. augusta zažijú jubilejný desiaty ročník obľúbeného festivalu Uprising. Po už ohlásených menách ako Irie Révoltés, Macka B, Congo Natty, Zion Train či General Levy, prišiel rad na prvého headlinera ročníka 2017. Uprising dáva laťku vysoko a na Slovensko prinesie jednu z najväčších žijúcich legiend roots reggae a celosvetovo uznávaného speváka Alpha Blondy so svojou kapelou The Solar System.

Na Slovensku po prvý raz vystúpi africká roots reggae legenda Alpha Blondy.

Držiteľ Grammy za najlepší reggae album z roku 2003 spieva v rodnej reči dioula, po francúzsky, anglicky, arabsky a hebrejsky, čím v ľuďoch prebúdza pocity súdržnosti, lásky a pochopenia. Africká superstar Alpha Blondy predstaví svoje večné skladby ako Cocody Rock, Jah Glory, Brigadier Sabari či nesmrteľný hit, Jerusalem, ktorý bol nahrávaný spolu s kapelou The Wailers. 64-ročný spevák je plný energie a ukrýva v sebe mystickosť, spiritualitu ba aj zmysel pre humor.

Svojim živým vystúpením prinesie na bratislavské Zlaté piesky kúsok Afriky, vytvorí nezabudnuteľnú atmosféru a divákom aj zimomriavky na tele. Ako syn kresťanskej matky a moslimského otca je večným bojovníkom za politické práva a náboženskú rovnosť vo svete a fanúšikmi je nazývaný tiež Bob Marley Afriky.

Organizátori festivalu zároveň predstavili aj nové logo Uprisingu, ktoré odprezentovali pomocou videa:

https://www.facebook.com/uprisingreggaefestival/videos/10155211439738960/

 

Desiaty ročník festivalu Uprising sa uskutoční 25. a 26. augusta 2017 v Bratislave na Zlatých pieskoch. Lístky zoženiete v sieti Ticketportal. V ponuke sú aj VIP vstupenky, s ktorými máte popri množstve výhod aj možnosť osobne sa stretnúť s vybranými hviezdami festivalu. Viac sa dozviete na stránke festivalu www.uprising.sk.

Viac info:
Uprising Festival LOGO 2017
Uprising Festival LOGO 2017

 

Zdroj: TS / Sveťo Moravčík