Festival Uprising predstavuje ďalšie zaujímavé mená!

horace andy 2

Hlavná hviezda festivalu je stále opradená tajomstvom, poznáme však ďalších dvanásť hudobných mien, ktoré 23. a 24. augusta uvidíme v Bratislave. Organizátori sľubujú, že na svoje si príde každý.

Chase (Saul Milton) & Status (Will Kennard) a MC Rage (Patrick Williams) sú hviezdy svetového formátu. Stálice londýnskeho drum´n´bassu sú doma na undergroundovej scéne, aj na veľkých svetových festivalových pódiách. Koncom minulého roka vydali album RTRN II JUNGLE, ktorý nahrávali na Jamajke spolu s tamojšími umelcami. V auguste ho prídu predstaviť aj na festival Uprising.

https://www.facebook.com/uprisingfestivalofficial/videos/396793521120054/

Nenechajte si ujsť roots reggae legendu, ktorou nie je nikto iný ako Horace Andy. Od sedemdesiatych rokov minulého storočia patrí k najstálejším spevákom a skladateľom jamajskej, ale aj celosvetovej reggae, rock steady a dancehall scény. Hudobný svet ho pozná aj vďaka jeho špecifickému hlasu, ktorý sa od roku 1990 spája s kapelou Massive Attack.

Po minuloročnom klubovom vystúpení kapely Naturally 7 prichádza jedna z najznámejších a cappella skupín na svete aj na uprisingové pódium. Za americkou hudobnou senzáciou sa ukrýva sedem umelcov, ktorí spievajú, rapujú a vlastným telom, hlasom a ústami dokážu dokonale napodobniť zvuk najrôznejších hudobných nástrojov.

Z Anglicka na Uprising zavíta dcéra bubeníka punkovej kapely Sex Pistols charizmatická speváčka Hollie Cook. Tešiť sa môžeme na originálny ON-U Sound, ktorý privezie anglický hudobník a dub legenda Adrian Sherwood a so svojou show dorazí aj brooklynské hip-hopové duo Smif N Wessun, ktoré bude sprevádzať živá kapela Champion Sound.

Druhú dvanástku zverejnených mien uzatvárajú jamajský hudobník a reggae veterán Linval Thompson, jeho krajan a kolega Trinity, obaja za doprovodu francúzskych Irie Ites Sound, ďalej japonský Part2style Sound a český spevák MessenJah s kapelou HomeBwoyRasta. Domácu scénu zastúpi Opak – člen dnes už legendárneho zoskupenia A.M.O., s ktorou poslednýkrát vystupoval práve na Uprisingu. Len pred pár dňami mu po desiatich rokoch vyšiel nový album s názvom Produkcie.

Nezabudnite, že výhodnejšie vstupenky v cene 45 € sú v predaji do len 26.3. Potom sa cena lístkov zvýši na 50 €.  V predaji sú aj VIP lístky s množstvom výhod. Oba druhy lístkov zoženiete na www.uprising.sk alebo v sieti Ticketportal.