Festival Trnavský jazzyk priniesol do mesta opäť skvelé koncerty

Festival Trnavský jazzyk priniesol do mesta opäť skvelé koncerty BOMBING 1

Zážitok z nich neprekazila ani piatková prietrž mračien. Vrcholom prvej noci v amfiteátri malo byť vystúpenie nemeckej formácie Jazzanova s americkým spevákom Paulom Randolphom. Organizátori sa však pre neprestávajúci lejak operatívne rozhodli presunúť koncert do Music a Cafe v neďalekej City Arene.

A ako sa ukázalo, bol to výborný ťah! Open air vystúpenia v amfiteátri síce majú nezameniteľnú atmosféru, Jazzanova však aj v klubovej kulise odpálila famózne vystúpenie, ktoré svojimi jazzovými a funky tónmi rozprúdilo fantastickú zábavu. Festival ponúkol návštevníkom široké spektrum žánrov, od klasického mainstreamu cez fusion, funk, soul, world music po súčasný jazz.

Trnavský Jazzyk / Foto: Richard Lutzbauer
Trnavský Jazzyk / Foto: Richard Lutzbauer

Okrem Jazzanovy sa v piatok na pódiu predstavil aj projekt Eugena Vizváryho pod názvom Part II: For Jaco a v samom úvode Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band. V sobotu prialo festivalu aj počasie, pod holým nebom si tak mohli fanúšikovia hudby vypočuť Fats Jazz Band, fenomenálneho huslistu Adama Baldycha spolu s Helge Lien Triom z Nórska. Hlavným headlinerom bol indický perkusionista Trilok Gurtu s kapelou, ktorí ponúkli nevšedný pohľad na hudobný svet. Aj trinásty ročník Trnavského jazzyku ukázal, prečo akcia patrí medzi najuznávanejšie festivaly tohto druhu na Slovensku.

Text: Ján Král 
Foto: Richard Lutzbauer