Festival Cestou necestou sa vracia do Bratislavy a na celé Slovensko

cn2023

Trojdňový cestovateľský sviatok s 50 cestovateľskými prezentáciami a diskusiami sa po dlhej prestávke vracia do Domu kultúry v Ružinove v dňoch 10. – 12. 3. 2023. Počas troch dní si môžeme vypočuť príbeh o takmer trojročnej ceste na bicykloch páru a dvoch psíkov od Kanady po Južnú Ameriku, prejdeme tisíce kilometrov na Pacifickej hrebeňovke i na Colorado Traile, spoznáme Venezuelu, Kubu, Island i Kostariku. Po rokoch sa do Bratislavy vrátia chalani z Lady svetom – Marián Grofčík a Matej Fabšík, ktorí zabavia svojím humorom a zábavnými zážitkami zo všetkých ciest, ktoré podnikli na ladách od Európy, Strednej Ázie (v Iráne im auto aj ukradli), Indie i Južnej Ameriky.

Medzi zaujímavosti patrí prezentácia o prejdení 2000 kilometrov na kolobežke okolo Írska,  Aminove cestovanie a naskakovanie na nákladné vlaky s ľuďmi z kartelov v Mexiku, ako aj návšteva netradičných indických dedín (dedina, kde má jedna žena mnoho mužov, dedina, kde sú v takmer každej rodine dvojičky…).

Zistíme, ako sa stopujú plachetnice, pomáha na Kostarike alebo v Kambodži a stopuje za polárny kruh. Okrem exotiky budeme mať prvýkrát prezentáciu o cestovaní po Holandsku a Anglicku s deťmi, kajakovaní na morských kajakoch po Lofotách, vydáme sa na cyklovýlety po Európe, spoznáte tri rôzne trasy púte do Santiaga de Compostela aj Slováka, ktorý behá po Slovensku a mnoho ďalšieho.

Okrem dvoch sál plných prezentácií máme pre vás 12 diskusií s cestovateľmi na rôzne témy: cestovanie sólo, o Ceste hrdinov SNP, o Blízkom Východe, Balkáne, Austrálii a Novom Zélande, Ázii, autonomádstve i ďalších témach.

Vrelo odporúčame a veľmi sa tešíme na cestu zvukom s alikvótnym spevom od Ramivany. Na podujatí si budete môcť pozrieť aj najnovšie ultraľahké outdoorové vybavenie, ktoré používajú nielen diaľkoví turisti na dlhých túrach.

2023 03 velky letak 1

Okrem trojdňového festivalu v Bratislave pripravujeme sériu podujatí po celom Slovensku, na ktorom budú nielen cestovateľské prezentácie, ale aj filmový festival Expedičná kamera.

Na Expedičnej kamere si v 16 mestách budete môcť pozrieť sedem filmov plných dobrodružstva – dostaneme sa na Baffinov ostrov, zistíme, aké je to byť nepočujúcou horolezkyňou, na bicykloch sa pozrieme na hory pri Santiagu de Chile, na dva týždne zažijeme Švajčiarsko, absolvujeme netradičnú svadobnú cestu na dvoch kolesách a na záver spoznáme viac Madagaskar i Malorku.

Viac o našich podujatiach nájdeš na webstránke festivalu: https://online.cestounecestou.sk/podujatia alebo na našich sociálnych sieťach: https://www.facebook.com/festivalcestounecestou/events.

Ak plánujete dobrodružnú cestu, neváhajte ju prihlásiť do Expedičného fondu, z ktorého podporujeme expedície.

14 192
EK2023
Zdroj: TS Cestou necestou, Michal Knitl