Električka pristála na trenčianskom letisku. Už o týždeň sa začína Pohoda on the Ground

elektricka T3 na Pohode

“Veľmi sa tešíme, že na letisko konečne vstúpia ľudia. Je to tá najdôležitejšia vec. Po nekonečných dvoch rokoch nás čaká emotívna, dojímavá Pohoda,” žiaria oči Michalovi Kaščákovi.

Vyše sto umelcov, päť vizuálnych inštitúcií a jedenásť klubov sa bude podieľať na sérii piatich festivalov Pohoda on the Ground. “Ešte nikdy v histórii sme nepustili dramaturgiu festivalu tak z rúk ako teraz. Sme radi, že máme toľko skvelých klubov na Slovensku, sú totiž základom hudobnej scény.” Pohodu on the Ground majú okrem Pohody na starosti Bombura, Hangár, Diera do sveta, Fuga, Stromoradie, 69, Collosseum, WAX, Záhrada, Hájovňa a T3.

Briti patrili síce k lídrom v očkovaní, ale nová mutácia znemožnila cestovať trom ohláseným interpretom. Tí boli promptne nahradení za kapely z Holandska a Belgicka – Altın Gün a Shht. Pozitívom, ktoré sa dá v tejto situácii nájsť, je obrovská spolupatričnosť na agentskej scéne, aká tu ešte nebola.

Pohoda 2018 sobota Foto Tomáš Ormandy 6

Všetkých návštevníkov a produkciu budú na letisku po celý čas testovať Vacuumlabs. Pre zaočkovaných táto povinnosť neplatí, ale je veľmi odporúčané, aby sa testovali aj oni. Pre hladký priebeh pri príchode sa treba dopredu online zaregistrovať na https://pohoda.vacuumlabs.com/.

Pohoda on the Ground prináša ekologické riešenia spolu so svojimi partnermi. Slovenská sporiteľna v rámci Goodpay vytvorí fond, z ktorého sa na budúci rok kúpia vratné obaly na potraviny. Orange bude zbierať staré mobily na recykláciu a okrem toho prinesie aj sobotný livestream pre všetkých fanúšikov Pohody, ktorí nebudú prítomní priamo na letisku. Festival po prvýkrát pobeží bez dieselových generátorov, ZSE zabezpečí zelenú elektrinu.

michal kascak tk

Pohoda sa zapojí do iniciatívy Svet bez dymu a v areáli nebudú dostupné tabakové výrobky na predaj. Vracia sa Kofola a nesýtený Rajec dostanete čapovaný a teda bez zbytočného odpadu. Stravu zabezpečí Lunter a bude vegánska, čo tiež prispeje ochrane životného prostredia. Čapovať sa bude aj treska do rožka. Dixi sa postará o dezinfekciu a za prázdny obal od sprchového gélu dostanete nový.

Tanečné pop upové workshopy nahradia NAY tanečný dom. Novinkou je festivalový magazín a RTVS bude vysielať reláciu Klubtúra priamo z festivalu.

Lineup si pozrite na https://www.pohodafestival.sk/sk/timeline

Jednodňové lístky zoženiete na https://www.pohodafestival.sk/sk/shop/on-the-ground

Autor: Martina Jarolínová
Foto: Pohoda, Tomáš Ormandy, Martina Jarolínová