DRUHÝ ROČNÍK SLOVINSKÉHO MOMENTU OPÄŤ UKÁŽE KVALITU SLOVINSKEJ HUDOBNEJ SCÉNY

DRUHÝ ROČNÍK SLOVINSKÉHO MOMENTU OPÄŤ UKÁŽE KVALITU SLOVINSKEJ HUDOBNEJ SCÉNY BOMBING

Tri kapely hrajú v jeden večer urbánny pop, psychedelický rock aj melodické pesničky v indie-folkovom štýle. Čo majú skupiny spoločné? Sú zo Slovinska a v stredu 27. septembra vystúpia v bratislavskej Fuge pod hlavičkou koncertného večera s názvom Slovinský moMENT.

Klubové podujatie zažije v stredu už svoj druhý ročník, s rovnakým konceptom ako v minuloročnej premiére – na pódiu sa postupne predstavia 3 slovinské kapely, ktoré reprezentujú diverzitu a vysokú kvalitu tamojšej nezávislej hudobnej scény.

Persons From Porlock ponúknu slovenským hudobným fanúšikom časť zo svojho psychedelicko-rockového vesmíru a pokúsia sa zaujať minimálne tak, ako v prípade amerického rádia KEXP, ktoré ich už zaradilo medzi svoje obľúbené objavy. Ďalší účinkujúci, spevák a gitarista Daniel Vezoja, zahrá viac na pesničkársko-folkovú nôtu a program doplní aj excentrická diva Кукла, ktorá sa nebojí hľadať inšpiráciu v tvorbe amerických R&B hviezd, ale aj v juhoslovanskej popkultúre. Výsledkom je zvukovo unikátny urbánny pop s textárskou záľubou v témách fatalizmu, zbraní a lásky.

Cieľom podujatia je predstaviť nezávislú slovinskú scénu domácemu publiku a taktiež ľuďom, ktorí pracujú v hudobnej oblasti na Slovensku (manažéri, koncertní promotéri, médiá atď.). Snahou je aj vytvorenie lepšieho povedomia o showcasovom festivale MENT Ljubljana, ktorý si začína získavať čoraz väčšiu obľubu aj u nás a začínajú sa ho zúčastňovať uznávané slovenské mená (v minulom roku napríklad The Ills). Vstupné na koncerty je dobrovoľné.

Organizátorom Slovinského moMENTu je občianske združenie LALA Slovak Music Export, ktoré sa usiluje o podporu a prezentáciu slovenskej hudby v zahraničí. Súčasťou jeho aktivít sú vzdelávacie podujatia pre hudobníkov, kompilácia slovenských hudobných vydavateľstiev Ostrov Hudby a organizovanie koncertov či výjazdov slovenských kapiel do zahraničia . Viac informácií o LALA Slovak Music Export nájdete na oficiálnej stránke www.musicexport.sk. Podujatie podporilo Veľvyslanectvo Slovinskej republikyBratislave.

Viac info:

Facebook udalosť Slovinský moMENT: www.facebook.com/events/1537344976329658

MENT Ljubljana: www.ment.si

LALA Slovak Music Export: www.musicexport.sk

 

Zdroj: Alexander Čerevka