DOROTA NVOTOVÁ V STREDU UVEDIE NOVÝ ALBUM V RANDALI. POZRITE SI JEJ TRI NOVÉ KLIPY

DN kredit Boleslav Boska 01

Speváčka, textárka, skladateľka, herečka a spisovateľka v stredu vydáva novú nahrávku More na značke Slnko Records a k nej aj pokračovanie autobiografického cestopisu Fulmaya na rázcestí vo Vydavateľstve SLOVART. Obidve diela pokrstí v koncertný večer 28.11. v bratislavskom klube Randal. Na hudobnú prípravu dobre poslúžia videá k trom novým piesňam. 

Na aktuálnom albume pracovala Dorota Nvotová šesť rokov a preto nečudo, že je viac než produktívna a valí jeden klip za druhým. Minulý rok pustila von pieseň Bratislava, v ktorej sarkasticky komentuje, čo sa v hlavnom meste deje. Pred dvoma týždňami zverejnila klip k piesni Znamená – temnú a strhujúcu jednozáberovku s hypnotizujúcim pohľadom a silnými slovami. Dnes vychádza v poradil tretí klip k piesni Kathmandu, ktorá je hlavným singlom k jej novelmu albumu More.

More je z časti konceptuálny album, na ktorom nájdete skladby zo všetkých miest, kde Dorota žila – Kathmandu, Bratislava, Moskva, Maledivy, Goa. Nepočuť v nich však citary, tablá ani iné etno prvky. Dorota sa spolieha na svoje texty, silné harmónie a tentokrát aj novú kapelu Talent Transport, ktorá nie je len doprovodom, ale výrazne spoluvytvára celé hudobné dielo.

Pieseň Kathmandu je snáď najautentickejšou výpoveďou o živote v preľudnenom znečistenom meste. Klip tvoria Dorotine autorské zábery spontánne zaznamenané na mobil počas jej dnes už desaťročného pôsobenia v tejto ázijskej metropole.

Dorota Nvotová pokrstí album More aj knihu Fulmaya na rázcestí, ktora je pokračovaním jej úspešnej autobiografickej prvotiny Fulmaya, v klube Randal v Bratislave, 28.11 o 19.30.

Krstnými otcami alebo mamami oboch diel sa stanú ľudia z publika, ktorých vyžrebuje priamo na pódiu na zaklade ich účasti na Facebookovej udalosti k tomuto krstu. Obaja krstní rodičia si odnesú knihu aj CD.

Album More vyjde aj na vinyle po novom roku, kedy Dorota aj s kapelou Talent Transport chystá turné po celom Slovensku.

Viac info:

Zdroj: TS / Alexander Čerevka Foto: Boleslav Boška