DOMA DOBRE už túto nedeľu v nocľahárni SV. VINCENTA DE PAUL

DOMA DOBRE už túto nedeľu v nocľahárni SV. VINCENTA DE PAUL BOMBING 4

Po veľkom úspechu prvého ročníka prichádza pokračovanie festivalu Doma dobre. V nedeľu 6. decembra v nízkoprahovej nocľahárni sv. Vincenta de Paul zahrajú skupiny Longital Suita, My Baby a Midi Lidi. Súčasťou podujatia bude aj výstava fotografií Lukáša Maceka, kapustnica, ktorú pripraví šéfkuchár Jaro Žídek, či diskusie zástupcov organizácií venujúcich sa ľuďom bez domova. Jeden z návštevníkov koncertu si domov odnesie obraz výtvarníka Mareka Ormandika, ktorý namaľuje priamo na podujatí. Vstup na koncert je bezplatný, váš dobrovoľný príspevok poputuje na podporu a pomoc ľuďom bez domova.

Akcia sa začne v zrekonštruovanej časti nocľahárne o jednej popoludní výstavou fotografií Lukáša Maceka, premietaním filmov o nocľahárni sv. Vincenta de Paul a varením kapustnice s Jarom Žídekom. Pomedzi jednotlivé koncerty budú diskusie zástupcov organizácií, ktoré sa venujú ľuďom bez domova.

Vo vstupnej hale zahrá o druhej kapela Longital vo verzii Suita. Shinu a Daniela Salontaya doplní Marián Slávka a sláčikové kvarteto zložené zo známych muzikantov (1. husle – Štefan Filas, 2. husle – Milan Adamec, viola – Slavo Solovic a violončelo – Jozef Ľupták). V Solovicových aranžmánoch zahrajú piesne z albumu „A to je všetko?“. Výnimočný projekt, ktorý zaznamenal na svojej vypredanej premiére na festivale Konvergencie obrovský úspech, bude uvedený naživo len druhýkrát. Na úvod koncertu zahrá sláčikové kvarteto koledy v úprave Alexandra Albrechta.

my-baby-press-xxsO 15:15 zahrá fenomenálne holandsko-novozélandské trio My Baby. Kapelu tvoria súrodenci Joost a Cato van Dyck a gitarista Daniel Johnston. My Baby kombinujú funkovo-bluesové korene s funky-tanečnou hudbou. Táto kombinácia vás postupne donúti tancovať, až upadnete (podľa fanúšikov skupiny) do tzv. voodoo tranzu. Skupina „supportovala“ umelcov ako Larry Graham či Seasick Steve, ktorí ich označil za budúcnosť hudby.

midi-lidi-2011-brectan-1-foto-hana-holcmanovaPosledným účinkujúcim bude česká elektropopová kapela Midi Lidi. Pre Prokopa Holoubeka, Petra Mareka a Tomáša Kellara je hudba len jedným z možných umeleckých vyjadrení. Od kapely preto môžeme očakávať netradičné spracovanie a stvárnenie vlastných i prevzatých skladieb. Na tohtoročnej Pohode napríklad pobavili publikum „héliovou cover verziou“ pesničky Dnes od Tublatanky.  …………. …………………………………………………………

doma_dobre_a1Len v uliciach Bratislavy sa pohybuje okolo 4000 ľudí bez domova. Viac ako 1000 z nich využilo počas roka 2014 služby nízkoprahovej nocľahárne sv. Vincenta de Paul. Pracovníci organizácie Depaul Slovensko sa starajú, aby ľuďom bez domova poskytli teplo, stravu a základné služby bez ohľadu na to, v akom stave prídu. Okrem iného tu dostanú hygienické potreby a v prípadne záujmu i sociálne poradenstvo a pomoc pri hľadaní práce. Do nocľahárne sa dostanete kyvadlovou dopravou z Námestia 1. mája alebo spojmi 61 a 96, pričom od zastávky Fartuny si môžete prejsť cestu, ktorú si každý večer a ráno prejdú klienti nocľahárne.

Ako môžete pomôcť?

 • Vstup na koncert je bezplatný, počas koncertu môžete venovať dobrovoľný príspevok, vďaka ktorému pracovníci Depaul Slovensko ľuďom bez domova zabezpečia nocľah alebo jedlo

 • Poslaním prázdnej SMS na číslo 827 podporíte prácu s ľuďmi bez domova sumou 3 € alebo neobmedzene cez DobraKrajina.sk

 • Príspevkom v Depaul stánku – za čo dostanete pekné tričko, tašku, odznak, náramok

Tešíme sa na vás.

Program koncertu Doma dobre (6. 12. 2015)

Rekonštruovaná časť

 • 13:00 Výstava fotografií Lukaša Maceka, premietanie filmov o nocľahárni sv. Vincenta de Paul, príprava kapustnice Jarom Žídekom

 • 14:45 – 15:15 Predstavenie neziskových organizácií venujúcich sa ľuďom bez domova

 • 16:00 – 16:30 Ulica nie je domov – diskusia

Vstupná hala (stará časť)

 • 14:00 – 14:15 Alexander Albrecht: Štyri koledy (ŠtefanFilas, Milan Adamec, Slavo Solovic, Jozef Lupták)

 • 14:15 – 15:00 Longital suita

 • 15:30 – 16:15 My Baby

 • 16:45 – 17:30 Midi Lidi

Kyvadlová doprava:

 • Zo zastávky Nám. 1. mája (STU) o 12:30, 13:30, 14:30
 • Z nocľahárne o 16:15, 17:45, 18:30

MHD:

 • Autobusy 61 a 96 (zastávka Fartuny), potom peši do nocľahárne, je to asi 1 km

Viac informácií na:

 

Zdroj: TS  / Anton Repka / Pohoda Festival s. r. o. / PR and Media Director