DJ VADIM & YARAH BRAVO OSLÁVIA PIATE NARODENINY UPRISINGU

DJ VADIM & YARAH BRAVO OSLÁVIA PIATE NARODENINY UPRISINGU BOMBING

Uprising vyťahuje daľšie esá z rukáva. Na svoj jubilejný piaty ročník pozýva legendárneho producenta DJ Vadima a jednu z najkreatívnejších dám svetového hip-hopu Yarah Bravo. Dvaja vynikajúci umelci, ktorých navždy spojila hudba v jednu cestu “v dobrom i zlom”.

Veterán medzi Djmi, popredný producent, či najpopulárnejšia postava hip-hopu, ktorá vyšla z bývaleho Sovietskeho zväzu. To sú prívlastky, ktorými sa môže pýšiť DJ Vadim. Vadim Peare alias DJ Vadim sa prisťahoval do Londýna, keď mal tri roky. V roku 1995, vydal svoje prvé dve platne Hallucinogenic Gases a Headz Ain’t Readyvo svojom vlastnom labeli nazvanomJazz Fudgeo Records. O rok neskôr už podpisuje zmluvu s kultovým vydavateľstvom Ninja Tune. Tu sa odštartovala jeho plodná hudobná kariéra, ktorá pretrváva už skoro 20 rokov. Za tento čas vydal mnoho albumov a trackov pri ktorých spolupracoval s umelcami ako DJ Krush, The Roots, Prince, Stevie Wonder, Public Enemy, Dilated Peoples, Morcheeba, Ed Rush, Paul Weller, Kraftwerk, Sly and The Family Stone, Super Furry Animals, 5nizza či Fat Freddy’s Drop. DJ Vadim sformoval a produkoval viacero skupín. Medzi nimi sú The Bug, The Isolationist, The Russian Percussion, One Self a The Electric z ktorých zišli hity ako The Terrorist, Black is the night, Bluebird a mnoho ďaľších. Dj Vadim má za sebou vyše 2500 vystúpení vo viac než 68 krajinách.

Jeho životnou partnerkou sa mu stala charizmatická latinsko americká MC Yarah Bravo. Yarah je rapperka, speváčka, poetka a hlavne okúzlujúca žena s nevyčerpateľnou zásobou energie. Jej drobnú postavu, veľké oči a sympatický úsmev si okamžite každý zamiluje. Okrem sólovej cesty má společné projekty aj s DJ Vadimom. Na 24. a 25. augusta si chystajú spoločný set, v ktorom na Uprisingu môžete očakávať prepojenie hip-hopu, soulu, reggae, dubstepu a drum&bassu. 

www.uprising.sk

www.facebook.com/uprisingreggaefestival