Cibula Fest 2015 opäť spojí národy

Česko-Slovenský festival CIBULA FEST - fotoreport BOMBING 1

CibulaFest_2014_53

Najväčší česko-slovenský multižánrový festival Cibula Fest, ktorý sa každoročne koná na letisku v Holíči, opäť posúva svoje vlastné hranice. I keď od posledného festivalového ročníka uplynulo len pár týždňov, už teraz organizátori pripravujú ten nadchádzajúci a chystajú mnoho noviniek. Vynovený areál, nižšie vstupné, športové aktivity či divoký západ na vlastnej koži. To všetko na Letisku v Holíči 23.7. až 25.7. 2015

7. ročník Cibula Festu bude zrejme prelomový. Atraktívny hudobný program, ktorého súčasťou sú každý rok najväčšie české a slovenské hviezdy, bude doplnený o ďalšie zaujímavé aktivity a novinky, ktoré v slovenskom festivalovom kalendári nemajú obdobu. „Meníme štruktúru areálu i obsah programu. Prehlbujeme myšlienku programu pre rodiny s deťmi a sprístupňujeme výšku vstupného. Napriek nižšej cene vstupeniek oproti minulým ročníkom v celkovom zložení programu nepoľavíme a aj naďalej si budeme udržiavať kredit multižánrového festivalu pre všetky generácie a žánre. Sme hrdý na to, že náš festival je zaradený medzi najväčšie festivaly a každoročne k nám prichádzajú vo väčšom počte návštevníci zo všetkých kútov slovenska i česka. Opäť si u nás nájde miesto v jednotlivých zónach a stageoch doslova každý. V priebehu všetkých dní chystáme celodenné aktivity a každé ráno rozbehnú atraktívne cvičiteľky a cvičitelia v sprievode dídžejov, prezradil niekoľko noviniek organizátor festivalu Vladimír Chrenka. Jednou z nich bude aj westernové mestečko, ktoré vytvorí dojem Cibuľového divokého západu, inšpirované známym filmom Limonádový Joe. „Nebudú chýbať skutoční indiáni a kovboji na koňoch, streľba z lukov a iné zábavné i divoké aktivity, Trigger Whisky Saloon s lietacími dverami, speváčka Tornádo Lou či podnik Dougha Badmana s legendárnou Kolalokou,“ dodal Chrenka. Ďalšou novinkou bude prírodné kino, ktoré bude súčasťou westernového mestečka s projekciou všetkých dielov Winnetoua. Ubytovanie návštevníkov pre rok 2015 bude priamo v areáli formou stanového hotela a kvalitnými sociálnymi zariadeniami a s non – stop prístupom do areálu festivalu. Momentálne sa pracuje aj na zostavení hudobného programu, ktorý má už v túto chvíľu dohody s tými najväčšími česko – slovenskými špičkami.

 V minulosti sa na festivale predstavili také hviezdy ako Kabát, No Name, Čechomor, Desmod, Chinaski, Kryštof, Tomáš Klus, Horkýže Slíže, Divokej Bill, Tři sestry, Slobodná Európa a desiatky ďalších skvelých interpretov z Česka a zo Slovenska. V uplynulom ročníku sa na festivale dokonca prestavil aj zahraničný hosť, synthpopová legenda Alphaville. „Na ich veľkolepé vystúpenie nezabudneme a pre ďalšie ročníky budeme pokračovať v duchu „Buď Forever Young s Cibula Festom. Počiatočná cena vstupenky na trojdňový festival v predpredaji pre verných fanúšikov je stanovená na 11 €.

Chceme, aby bol Cibula Fest naozaj festivalom pre každého,“ uzavrel hlavný organizátor.

Vstupenky si môžete zakúpiť vo všetkých sieťach PREDPREDAJ.SK.

Fotoreport si môžete pozrieť na: https://bombing.eu/cesko-slovensky-festival-cibula-fest-fotoreport/