Cestou necestou po prestávke opäť ukáže svet

Cestou necestou 2021

Cestovateľský festival Cestou necestou zavíta po dlhej prestávke opäť do 13 miest Slovenska. Môžete sa tešiť na prezentácie Michala Knitla o 5000 kilometroch po vlastných. V roku 2019 kráčal po Pacifickej hrebeňovke, od hranice Mexika po Kanadu a minulé leto prešiel korzickú GR20, Tour de Mt. Blanc a tiež trochu vo Švajčiarsku, Nórsku i Dolomitoch.

Cestou necestou 2021

Viac ako 50 prezentácií a diskusií na vás čaká 5. – 7. 11. 2021 v DK Ružinov v Bratislave. Na veľkom festivale počas troch dní si môžete vypočuť o freeride na Antarktíde, ako sa so psom stopuje v Ázii, tipy a triky na sólo cestovanie, ako aj prednášky o lokalitách, ako sú: Peru, Bali, Alpy, Kolumbia, Martinik, Stredná Amerika, Stredná Ázia, výstup na Manaslu (8163 metrov), Nórsko a mnoho ďalšieho. Na Avii prejdeme celú Južnú Ameriku a spoznáme aj domorodý kmeň Nencov – kočovníkov ruského severu. Honza tiež povie svoje zážitky, ako cestoval s Ladou po Indii.

Cestou necestou 2021

Prvýkrát na Slovensku si budete môcť vypočuť prednášky o kompletnom Triple Crown – tri najznámejšie túry v USA: Pacific Crest Trail, Continental Divide Trail i Appalachian Trail (vyše 12 000 km peši), ktoré doplní workshop o ultralight výbave.

Tri dni plné inšpirácie sa o týždeň neskôr presunú do Žiliny, kde v termíne od 11. – 13. 11. 2021 máme pre vás aj zimné filmy v podobe Snow Film Festu a ďalšie prezentácie zo sveta. Dozviete sa, aké je to bicyklovať viac ako rok po Strednej a Južnej Amerike počas pandémie a čo všetko sa dá zažiť. Mesiac plný inšpirujúcich prezentácií sa začína. Viac na: www.cestounecestou.sk

Program festivalu Cestou necestou v Bratislave 5. – 7. 11. 2021
2021 11 letak velky na stenu

Program v PDF tu

Termíny slovenského turné
CN2021SK
Zdroj: TS OZ Cestou necestou