Česko-Slovenský festival CIBULA FEST – fotoreport

Počas uplynulého víkendu sa na Holíčskom letisku uskutočnil už 6. ročník Česko-Slovenského festivalu CIBULA FEST 2014. Trojdňový festival privítal v areáli viac ako desať tisíc návštevníkov z Čiech a Slovenska, ktorý sa prišli zabaviť na toto jedinečné podujatie.

Počas víkendu si na svoje prišli mladší aj starší fanúšikovia hudby. Úžasné spájanie našich dvoch národov predviedli v piatok skupiny NO NAME a CHINASKY pri spoločnej piesni NA NA NA, ktorú zahrali takto spoločne po dlhšej dobe exkluzívne pre Česko-Slovenské publikom na Cibula feste.

Na Holíčskom letisku sa hudobný program odohrával na 3 pódiách a sobotná vojna národov na voľných priestranstvách areálu. Vo vojne si svoje sily zmerali Česi proti Slovákom v rôznych disciplínach ako bolo ťahanie chlapa na saniach dvomi dievčatami, hod mechom plným cibule do diaľky, v pojedaní celej cibule či „palicovým“ súbojom nad bazénom plnom vody s cibuľou. Víťazom sa samozrejme stali ako inak SLOVÁCI.

Návštevníci spolu s organizátormi vytvorili najväčšie živé logo festivalu, ktoré bolo zapísané do Slovenskej knihy rekordov. O skvelú zábavu sa starali aj motorkári v MOTO-ZÓNE, či boxerské súboje od najmladších a najľahších kategórií až po tie najťažšie 91+kg, kde sme videli zaujímavé súboje borcov zo Slovenska a Čiech.

Na hudobných scénach sa predstavili Slovenské a České kapely rôznych žánrov ako POLEMIC, ZOČI-VOČI, DEDA MLÁDEK ILEGAL BAND, ŽLUTÝ PES, TRǏ SESTRI SLOBODNÁ EURÓPA, NO NAME, CHINASKY či skvelé INÉ KAFE. Všetci spomenutý, ale aj nespomenutý interpreti predviedli skvelé vystúpenia a myslím, že účasť na tomto skvelom festivale sa oplatila a každý kto tento rok váhal a nakoniec nešiel odporúčam o rok neváhať a vyraziť do Holíča za skvelou Česko – Slovenskou zábavou.

Vrcholom festivalu bola Nemecká SynthPopová skupina ALPHAVILLE, ktorá si svojou šou dokázala získať srdcia mladších ale v prvom rade tých staršich návštevńíkov, pre ktorých koncert tejto legendy bol krásny návrat do svojho mládežníckeho veku. Hity ako Big in Japan či Forever Young boli ozajstným vrcholom už tak skvelého CIBULA FESTU 2014.

Vidíme sa rok !!

Autor & foto: Tomas Ormandy