Česká scéna na TOTO JE HIP HOP 2011.

Česká scéna na TOTO JE HIP HOP 2011. BOMBING

Víkend 1. a 2. júla, kedy sa bude konať festival TOTO JE HIP HOP sa nezadržateľne blíži. Meno najväčšej hviezdy festivalu už poznáte. Je ním absolútna legenda hip hopu ICE CUBE. Radi by sme vám predstavili aj kompletný zoznam zástupcov českej rapovej scény, ktorí sa predstavia na hlavnom pódiu. Prvým menom, je rapper INDY z formácie INDY & WICH. Momentálne má vonku svoje sólo nazvané KMBL. Vyšla na jeho vlastnom labeli Mad Drum/May Day. Názov KMBL dostala podľa producentského projektu s bubeníkom Raem z Clue. Album vyvolal u fanúšikov veľké emócie. Niektorí ho milujú, ale vzbudil aj opačné reakcie a napriek tomu má za sebou dobré predaje. V Čechách je skladba PIZZAMAN rádiovým hitom v TOP20 rebríčku hranosti. INDY momentálne koncertuje po celých Čechách a objavuje sa aj na Slovensku. Vy si budete môcť vychutnať jeho show prvý júlový víkend.

 

Výborne zvláda 3 elementy hip hopu. Začínal ako graffiti umelec a bol aj špičkovým breakdancerom. Poznáte ho najskôr ako člena skupiny INDY & WICH. LA4 pôsobí na českej hip hopovej scéne už od polovice 90. rokov. Má za sebou účinkovanie na rôznych dôležitých českých a slovenských albumoch a kompiláciách. Jeho prvé sólo bolo ocenené hudobnou cenou Anděl v žánrovej kategórii Hip Hop & R’N’B. Koncert na TOTO JE HIP HOP 2011 FESTIVALe odohrá spolu s INDYm. Počas neho exkluzívne predstaví svoje druhé sólo GYZMO. Tešiť sa však môžete aj na veľa starších a klasických skladieb z albumov HÁDEJ KDO alebo PANOPTIKUM.

Jeho texty a rap sú cenené fanúšikmi i kritikou. Pokiaľ hladáš poctivý hip hop, nezaťažený trendami a rapovými klišé, tak si nenechaj újsť tento koncert, keďže LA4 nehráva na Slovensku až tak často.

 

Aj jedna zo zásadných kapiel od našich západných susedov sa vráti na hlavné pódium festivalu TOTO JE HIP HOP 2011. Peneři Strýčka Homeboye aka P.S.H. sa pohybujú na hip hopovej scéne už od jej začiatkov. Za sebou majú 3 úspešné albumy REPERTOÁR, RAP N ROLL a najnovší EPILÓG. Každý z členov popritom pracoval aj na svojej sólo kariére. Trojica ORION, VLADIMIR518 a MIKE TRAFIK predstaví prierez hitov, ktoré vyprodukovali počas svojho doterajšieho pôsobenia. Oni sami majú veľmi radi slovenské publikum a s radosťou sa vracajú na TTJHH. Dúfame, že aj vy sa na nich tešíte.

 

Ďalšou ľahôdkou sú aktuálne veľmi obľubený PRAGO UNION. Majú na konte niekoľkokrát vypredanú pražskú Lucernu, alebo bratislavský New Spirit Club, tiež cenu Anděl, výborné hodnotenia v recenziách a veľké množstvo verných fanúšikov. U nás ponúknu svoju show spolu so živou kapelou, s ktorou im to hrá naozaj skvele.

 

PIO SQUAD je tiež výborná kapela. Ponúkajú energické koncerty a veľkú porciu srandy. Na Slovensku bodovali hitom TURISTA, ktorý nahrali spolu s VECom. Okrem nich sa môžete tešiť aj na rappera menom JAY DIESEL, alebo nováčikov na našom festivale, jeden z objavov českej scény – MAAT/EMERES.

 

Lístky na TOTO JE HIP HOP 2011 FESTIVAL sú stále v predaji v sieti TICKETPORTAL (http://www.ticketportal.sk/podujatie_search.asp?ID=15730 ).