Česká kapela VEES namieša svoju novú hudbu s overenou klasikou na párty Rock’n’Roll Night

Česká kapela VEES namieša svoju novú hudbu s overenou klasikou na párty Rock'n'Roll Night BOMBING

Energický rock’n’roll, pri ktorom sa ježia chlpy na rukách a nohy cukajú v rytme, roztočí v piatok 27. januára na parkete KC Dunaj noc Rock’n’Roll Night! Hudbu hustú ako milkšejk a horúcu ako čerstvé hranolčeky naservírujú kapely The Cellmates a VEES (CZ) a legendárne hity ožijú v podaní selektorského tria The Ugly Selectors.

Po prvýkrát zahráte na párty Rock’n’Roll Night. Čo prinesie kapela VEES slovenským fanúšikom?

  • Mates: Na Slovensku to máme veľmi radi, a preto sa do Bratislavy veľmi tešíme! Určite nás čaká super párty.
  • Franta: Máme teraz v repertoári naše hodne staré veci aj kúsky z pripravovaného albumu.
  • Mates: Presne tak, ide o kombináciu oboch. Momentálne totiž pripravujeme nový album, ale taktiež sme v minulom roku oslávili desať rokov existencie, preto je náš playlist takto namiešaný.

Keď spomínate desaťročné výročie, ako vlastne vznikla kapela VEES a prečo ste sa hudbou vrátili do 50. a 60. rokov?

  • Mates: Bernard s Frantou hrali spolu v jednej šesťdesiatkovej kapele a je zase v inej. Jedného dňa sa tieto kapely stretli na spoločnom koncerte v legendárnom českobudejovickom klube Velbloud a týždeň nato sme sa s Frantom a Bernardom rozhodli, že sa my traja stretneme a budeme jamovať.
  • Franta: Už na prvej skúške sme, myslím, vytvorili nejaké piesne. Neuveriteľne sme si rozumeli, hlavne hudobne.
  • Bernard: Vo VEES sa snáď hudobne nikam nevraciame. Povedal by som, že sme si skôr brali príklad z toho najlepšieho zo 60. a 70. rokov, ale ideme pritom stále dopredu. Takže nohami sme pevne na zemi 21. storočia. Každý z nás počúva mnoho zaujímavej muziky od Bruna Marsa, Jamesa Blakea až po Kurta Vila, Tame Impala, Maserati či Tera Melos.

Hovoriac o súčasnosti, čím dnes žije vaša kapela?

  • Mates: Ako sme už naznačili, momentálne žijeme prípravou nového albumu a písaním nového materiálu. Pretože sme pohodlní flakáči, ide to sťažka a pomaly, ale čoskoro to vypukne, priatelia. V tomto roku by sme chceli ten nový album vydať a urobiť turné v Česku i na Slovensku. Naším cieľom je tiež objaviť sa na pódiách festivalov. Trebárs na trenčiansku Pohodu by sme sa strašne radi pozreli.

The Cellmates je bratislavské trio, ktoré sa inšpiruje americkou hudbou 50. rokov a štýlmi rock’n’roll a rockabilly. V roku 2015 vydala kapela svoj druhý album Gone, prvý s názvom Rockabilly Feeling jej vyšiel v roku 2012. Chalani sú držiteľmi prestížnej Rockabilly Award z európskej súťaže kapiel Rockabilly Rumble v Nemecku. The Cellmates majú za sebou mnoho vystúpení na Slovensku, v Čechách, Rakúsku, Maďarsku, Nemecku.

VEES (CZ) je energická česká rock’n’rollová kapela, ktorá na pódiu riadi ako tornádo. Trojica hudobníkov vo svojom repertoári kombinuje vplyvy klasickej školy rock’n’rollu 60. rokov, rovnako ako aj súčasnej tvorby gitarových kapiel. Dôraz dáva na príbeh aj skladbu samotnú. Vees fungujú na scéne necelé desaťročie, pred šiestimi rokmi vydali EP Johny Moon. V roku 2011 vydali online debut Foe Dry, ktorý pol roka nato vyšiel na vinyle. V roku 2013 pridali EP Golden Preview.

The Ugly Selectors je zoskupenie vinylových nadšencov z Bratislavy v zložení Herry, Frenky a Basha, ktoré svojou selekciou pravidelne zabáva publikum doma i v zahraničí. To, že ako jedni z mála DJov hrajú stále z klasických vinylov, im pridáva na originalite, a to, že vinyl začína byť opäť vyhľadávané médium, im pridáva na popularite. Ich pestrá selekcia vás prevedie od koreňov rock’n’rollu až po nestarnúce svetové hity 70. a 80. rokov.