Carnival Youth vydávajú nový album, na konci mesiaca sa predstavia na Slovensku

Carnival Youth vydávajú nový album, na konci mesiaca sa predstavia na Slovensku BOMBING 1

Debutový album No Clouds Allowed priniesol lotyšskej kapele Carnival Youth medzinárodné uznanie, prirovnania k velikánom ako Arcade Fire či Alt-J a podporu od veľkých európskych festivalov vrátane nášho Grapu. Pobaltskí indie rockeri sa teraz pokúsia naplniť veľké očakávania svojím druhým albumom Propeller, ktorý vyšiel minulý týždeň 1. apríla.

O necelý mesiac sa Carnival Youth predstavia aj slovenským fanúšikom v Bratislave a Prešove. “Naše druhé dlhohrajúce dielo má v sebe indie-rockovú tanečnosť a ešte stále aj určitú mladícku bezstarostnosť a výbušnosť. Zároveň sme trochu potemneli a textovo sa venujeme aj vážnejším témam, napríklad významu ľudskej existencie,” hovorí kvarteto z Rigy. Práve temnejšie a hyponotizujúce pasáže nového albumu evokujú prirovnania k poslednej tvorbe britských Arctic Monkeys.

Talentovaní Lotyši predstavili nahrávku Propeller už v marci úvodným chytľavým singlom Connection Lost. Teraz si môžete ich album vypočuť celý na Deezeri, ďalších streamingových platformách a tiež naživo na slovenských koncertoch koncom mesiaca. 29. apríla sa kapela predstaví v bratislavskej Fuge v sprievode domácich talentov Max Bazowski a Queer Jane a následne zahrá 30. apríla v prešovskom klube Wave.

Carnival Youth sú jednou z najúspešnejších a najuznávanejších skupín pobaltského regiónu. Zahrali si už na maďarskom Szigete, poľskom Open’eri, britskom Great Escape a minulý rok aj na slovenskom Grape Festivale. S čerstvo udelenou cenou EBBA (European Border Breakers Award), ktorú v minulosti získali mená ako Milky Chance, MØ, Hozier, Asgeir, Disclosure či Mumford and Sons, sa lotyšská kapela v súčasnosti zaraďuje medzi najväčšie hudobné talenty európskeho kontinentu.

VIAC INFO:

KONCERTY CARNIVAL YOUTH NA SLOVENSKU

 

Zdroj: TS / Alexander Čerevka