Bratislavské NTCčko sa otriasalo v základoch

Limp Bizkit / foto: Michal Lukáč
Limp Bizkit / foto: Michal Lukáč

V Bratislave svoje umenie predviedla skutočná legenda nu-metalovej hudby na ktorej fičia punkáči, rockeri, metalisti ale aj hip-hoperi. Aegon arénu ovládla Americká skupina LIMP BIZKIT. Večer však odštartovalo slovenské metalovo – rapové spojenie rust2dust a raper Zverina, ich zaujímavý a energický koncert sledovalo asi 500 fanúšikov, ktorí sa až veľmi šetrili na Americkú hviezdu večera. Treba ale dodať, že spojenie je veľmi zaujímavé a určite bude skvelé ak s tejto spolupráce vznikne viacej skladieb.

Niekoľko minút po dvadsiatej sa však NTCčko  začalo zapĺňať intenzívnejšie a vo vzduchu bolo cítiť že sa o chvíľu na pódiu objaví hlavná hviezda večera LIMP BIZKIT. Bohužiaľ, ale prišlo len niečo cez dvetisíc ľudí a to je pre NTC a také meno ako je LIMP BIZKIT trochu málo a s toho dôvodu bola zadná časť arény trochu prázdnejšia. Napriek tejto skutočnosti však bola atmosféra fantastická a nikto nemohol byt sklamaný. Pod pódiom sa pogovalo, plávalo na rukách, skákalo a spievalo. Pri známejších songoch ako je My Way či My Generation bolo miestami viacej počuť dav ako samotného Freda Dursta… a to vám poviem, že z reproduktorov to bol riadny rachot. Slovenské Publikom zas raz dokázalo, že je fantastické a vie sa zabávať. Fred Durst je skvelý frontman, skvelý spevák a komunikácia s publikom mu teda ide neuveriteľne. S fanúšikmi doslova robil čo si zaumienil.

Menším sklamaním však bol záver koncertu. Po 80 minútach, v tom najlepšom, prišiel nečakaný koniec. Žiadny prídavok sa nekonal, čo pri slovenských fanúšikoch je jav dosť nevídaný, keďže sú fantastický tak ako boli aj v tomto prípade.

Čo dodať na záver? Napriek tomuto faktu, bol koncert fantastický a každý kto tam bol si prišiel na svoje. Treba veriť, že táto legenda si ešte nájde cestu na naše malé Slovensko a budeme si môcť opäť zaskákať na pecky ako Rollin’, Nookie či Take a Look Around (alebo aj novšie).

Neopakovateľnú atmosféru si môžete pozrieť v albume skvelého fotografa Michala Lukáča 

Limp Bizkit / foto: Michal Lukáč
Limp Bizkit / foto: Michal Lukáč

Toto zaznelo v utorok v NTCčku

 1. 9 Teen 90 Nine
 2. Bring It Back
 3. Full Nelson
 4. Nookie
 5. Hot Dog (intro: Back Porch remix)
 6. Eat You Alive
 7. Break Stuff (intro: Metallica jam)
 8. My Way
 9. My Generation
 10. Livin’ It Up
 11. Gold Cobra
 12. Rollin’ (Air Raid Vehicle)
 13. Take a Look Around

Treba poďakovať aj organizátorom BA City Beats za skvelé hudobné zážitky, ktoré pre nás vždy pripravia.

Foto: Michal Lukáč - www.facebook.com/PhotoreportsMichalLukac
Text: Tomáš Ormandy