BeeFree odštartuje už v piatok, tešiť sa môžete na 172 vystúpení i teploty okolo 30 stupňov

BeeFree odštartuje už v piatok, tešiť sa môžete na 172 vystúpení i teploty okolo 30 stupňov BOMBING 1

PHNTM_2

Tanečný festival BeeFree nebude ani tento rok označovaný ako najväčší len tak náhodou. V rámci jeho 16. ročníka totiž organizátori pripravili celkovo 172 vystúpení na 5 pódiách, čím sa nemôže pochváliť azda žiadne iné podujatie. V areáli Divoká voda v Čunove sa bude žiť 36 hodín bez prestávky, a to od piatka 25. júla od 18:00 do nedele 27. júla do 06:00. Vstup na túto obrovskú párty bude, ako už z názvu vyplýva, opäť voľný.

“Ak by sa za BeeFree platilo, už by to nebolo BeeFree, preto sme ani neuvažovali nad tým, aby sme zaviedli vstupné. Akcia je postavená na tom, že zabaviť a užiť si kvalitnú tanečnú produkciu sa dá aj zadarmo, najmä ak sa zíde dostatočný počet nadšencov,” uviedli organizátori podujatia. Tí dúfajú, že po rokoch nepriaznivého počasia sa tento rok návštevníci konečne dočkajú typických letných teplôt. Aktuálne predpovede to rozhodne naznačujú. V piatok i v sobotu by mali maximálne teploty v Bratislave vystúpiť k 30 stupňov Celzia, a najnižšie nočné neklesnúť pod 16 stupňov.

Drvivá väčšina DJov, ktorí tento rok na BeeFree vystúpia pochádza zo Slovenska, no nájdu sa aj výnimky. Jednou z nich je Američan s pseudonymom PHNTM, ktorý sa môže pochváliť facebookovskou fanúšikovskou základňouPHNTM čítajúcou viac ako 53-tisíc ľudí a tiež tým, že je na obálke aktuálneho vydania magazínu Wave. Na festivale v Čunove vystúpi v noci zo soboty na nedeľu. Okrem PHNTMa má americké občianstvo aj ďalší účastník BeeFree, a to Bryan Cox. Rovnako ako PHNTM sa predvedie na Techhouse stagei. Svoje zastúpenie bude mať na festivale aj Maďarsko, a to prostredníctvom DJa Jankeca alebo Česko, ktoré bude na reprezentovať Michael C.

Slovenskú scénu zastúpi najúspešnejšia slovenská dídžejka Nifra, ostrieľaný progressive dídžej Tomáš Haverlik i zástupca slovensko-fínskeho producentského zoskupenia Driftmoon. Fanúšikova drum n‘ bassu si zase prídu na svoje pri setoch od L Plusa, Lixxa alebo Clivea. Za zmienku určite stoja aj ďalší účinkujúci, ako Michal Breeth, Benco, Sensoreal, Toky, Boss, Peal, Juraj Grafik, Drahosh, Josh Joy, Loktibrada, Kukurica, Robbie, Raavn, Olis Bakulu and Slight, Pappi, Styller, Facet, Gallagha and Gabanna, Source Code, Monoide, Wychitawacs, Beekay, Antena alebo Skank.

Návštevníci budú mať v areáli Divokej vody zadarmo nielen vstup, ale aj stanové mestečko. Platiť sa bude rovnako ako vlani len za parkovanie, a to 10 eur. Z centra Bratislavy sa bude dať priamo do areálu dostať mestskou hromadnou dopravou, no počet spojov je obmedzený, a preto organizátori odporúčajú využiť skôr vlastnú dopravu, prípadne taxislužbu. Areál organizátori otvoria v piatok o 17:00 a zatvoria v nedeľu o 08:00. Všetko podstatné nájdu záujemcovia na oficiálnej stránke festivalu www.beefree.sk, kde nájdu aj mapku areálu.

Organizátori mysleli aj na tých, ktorí priamo na Divokú vodu nebudú môcť cez víkend prísť. Atmosféru BeeFree si budú môcť sprostredkovane užiť prostredníctvom live streamu z Techhouse stageu. Postarajú sa ôn ostrieľaní chalani z SH design, ktorí nedávno streamovali dianie z festivalu Hip Hop žije! O bezproblémové pripojenie sa postará V-net. Link na streaming je nasledujúci: http://www.ustream.tv/channel/techhouse-sk-beefree-2014

L Plus – Everyone
https://soundcloud.com/techniquerecordings/l-plus-everyone-friction
Fake Blood – I Think I Like It (PHNTM remix)


Bryan Cox a Sergio Pardo – Get It Started

www.beefree.sk
www.facebook.com/beefreefestival
www.facebook.com/events/629974593762614/

Zdroj: TS

Foto:  https://www.facebook.com/phntmmusic