Whut?! #1 s rakúskymi hosťami a Yankom Králom na čele už 23. januára

Whut?! #1 s rakúskymi hosťami a Yankom Králom na čele už 23. januára BOMBING

Prvé exkluzívne vydanie akcie Whut! v Bratislave pod taktovkou Yanka Krala, B.Visible a Cruma sa bude konať už v piatok 23. januára. Whut! je úspešne zabehnutý event, ktorý sa koná vo vychytenom viedenskom Cafe Leopold. Jeho rezidentami sú už spomínaní rakúski dji a producenti B.Visible a Crum, ktorí túto multižánrovú všehochuť priniesli na svetlo sveta.

Hudobným žánrom sa na Whut! moc medze nekladú a preto by vás nemala prekvapiť ani zmeska hip hopu, dub stepu, trapu, bass music a mnoho iného. Poprvý krát sa bude tento event konať aj v Bratislave, prebiehať bude samozrejme na oboch flooroch klubu a ako posilu si spomínaná trojica zavolala ešte dve mená: Sir Bakulu a UnclPete. A aby toho nebolo málo, tak toto prvé slovenské vydanie nesie ešte aj príponu Bday bash, čo znamená asi toľko, že rezidenti Yanko Kral a Crum oslávia spoločne svoje narodeniny.

DJ Crum začínal s djingom už v mladom veku. Ako 16 ročný robil support kapele Dynamite Deluxe (jedným z členov tejto kapely bol aj známy nemecký rapper Sammy Deluxe) vo viedenskom klube Flex. V nasledovných rokoch sa objavil na pódiách aj s menami ako Fat Joe, Dj Premier a ďalšími.V roku 2006 sa stal vice majstrom IDA (International Dj Assosiacion) a v 2008 vyhral titul majstra rakúska IDA ako najlepší dj. Popri desiatkách vydaných mixtejpov, ktoré nájdete na jeho soundcloude bol Crum aktívny aj v rádiu Superfly.fm, kde sa spolupodielal na relácii The Message.

B.Visible bol podľa vlastných slov inšpirovaný vôbec prvou DJs Crew v Rakúsku, Waxolutionists už v roku 2004, kedy sa prvýkrát postavil za gramce. Po debutovom EP ‘Order and Chaos‘ vydaným pod francúzskym labelom Cosmonostro sa dostal do hľadáčika rakúskych promotéro a za zatiaľ najväčší úspech považuje hranie na festivale Magnetic Fields. Len pred mesiacom mu vyšlo dlho-očakávané EP Order, no svoj soundcloud pravidelne zásobuje produkciou a mixami, od chilledsoundu až po hiphop. Prvé hranie v Nu Spirit Clube bude venovať práve zvuku, ktorý prekonáva žánrové aj geografické hranice, čo môžeš zistiť aj na jeho soundcloude.

EVENT: www.fb.com/events/770108069735339/

B.Visible https://www.facebook.com/bvsbl

https://soundcloud.com/b-vsbl

DJ Crum https://www.facebook.com/djcrumone

https://soundcloud.com/djcrum

Yanko Kral www.facebook.com/djyankokral

https://soundcloud.com/yankokral

Sir Bakulu www.facebook.com/special.place.fest