BAŽANT POHODA SÚČASŤOU POKUSU O ZÁPIS

pohoda

O maratónsky festivalový pokus o rekord sa bude v lete snažiť hudobný publicista Greg Parmley, šéfredaktor britského magazínu IQ. Jeho cieľom je navštíviť 26 festivalov naprieč Európou len za 30 dní. A Bažant Pohoda 2011 bude súčasťou nového rekordu.Na ceste za novým svetovým rekordom plánuje Parmley na motorke BMW R1200R Classic navštíviť 13 štátov a prejazdiť viac ako 8850 kilometrov. Svoj maratón začne 24. júna v Glastonbury, pričom bude cestovať až do Chorvátska a naspäť sa vráti 23. júla. Ide o prvý pokus o rekord spojený s hudobnými festivalmi vôbec a  pri tejto príležitosti pribudla medzi Guinnessovými svetovými rekordmi nová kategória: Najvyšší počet festivalov navštívených za 30 dní.

Po dlhotýždňových prípravách a tréningu a s vedomím, že musí denne uraziť do 640 zničujúcich kilometrov, Parmley, šéfredaktor popredného časopisu IQ, ktorý sa venuje hudobnému priemyslu, navštívi počas svojho jedinečného eurodobrodružstva Veľkú Britániu, Belgicko, Luxembursko, Nemecko, Českú republiku, Poľsko, Slovensko, Maďarsko, Srbsko, Slovinsko, Taliansko a Švajčiarsko. 

„Hľadal som zámienku, ako sa dostať z kancelárie a stráviť pár týždňov na motorke, no a potom som na mape Európy začal spájať body, kde sa konajú festivaly. Tak veľa sa ich ešte nikto nikdy navštíviť nepokúsil, i keď zrejme na to, prečo to tak je, existuje dobrý dôvod! Vždy som bol veľkým fanúšikom festivalov, no teraz som to možno trošku prehnal…“ zľahčuje svoj plán Greg, ktorý príde do Trenčína už v stredu 6. júla a na Bažant Pohode si užije otvárací štvrtkový deň.

„Sme radi, že sa Greg zastaví aj na našom festivale, aj keď len počas zahrievacie dňa. Veríme, že si ho aj tak užije. Greg totiž patrí medzi novinárovi, ktorí sa o festivaly skutočne zaujímajú a sme s ním v kontakte už dlhší čas,“ hovorí Jana Polnischová z Agentúry Pohoda.

Hudobné festivaly majú každé leto veľmi dôležitú úlohu nielen v kultúrnom svete, ale aj v ekonomickej oblasti. Len v samotnej Veľkej Británii tvoria viac ako 25% všetkých predaných lístkov na koncerty, pričom návštevníci celkovo utratia 546 miliónov libier. Festivalový trh v Nemecku sa odhaduje na 340 miliónov eur, zatiaľ čo také Francúzsko sa po započítaní miestnych podujatí môže pýšiť tým, že ročne usporiada ohromných 3800 festivalov.

Greg bude počas svojej návštevy nášho festivalu k dispozícii aj médiám, sám bude zároveň písať pre Telegraph a svoju cestu bude dokumentovať blogmi na www.facebook.com/RidetoLive2011.  

 

 

 

Ride to Live 2011

 

Jún      
24. Glastonbury Pilton Veľká Británia
24. Hard Rock Calling Londýn Veľká Británia
25. Graspop Metal Meeting Dessel Belgicko
26. Rock a Field Roeser Luxembursko
28. Pennenzakkenrock Mol Belgicko
30. Rock Werchter Werchter Belgicko
       
Júl      
1. Summerjam Fuehlinger See Nemecko
2. Rheinkultur Bonn Nemecko
3. With Full Force Lipsko Nemecko
4. Rock for People Hradec Králové Česko
5. Malta Poznań Poľsko
7.

Bažant Pohoda

Trenčín

Slovensko

8. Heineken Balaton Sound Zamárdi Maďarsko
9. EXIT Festival Novi Sad Srbsko
11. Metalcamp Tolmin Slovinsko
12. The Garden Festival Petrcane Chorvátsko
14. Umbria Jazz Perugia Taliansko
15. Moon and Stars Locarno Švajčiarsko
16. Montreux Jazz Montreux Švajčiarsko
17. Gurtenfestival Gurten Švajčiarsko
18. Live at Sunset Zurich Švajčiarsko
19. Paleo Festival Nyon Nyon Švajčiarsko
21. Secret Garden Party Huntingdon Veľká Británia
22. Redfest Redhill Veľká Británia
23. I’ll Be Your Mirror Londýn Veľká Británia
23. High Voltage Festival Londýn Veľká Británia

 

 

 

 

Pre viac informácií môžete kontaktovať priamo Grega Parmleyho:

Greg@iq-mag.net

+44 7740 868 956

+44 2072 845 867

 

Aktuálne informácie o prípravách 15. ročníka festivalu Bažant Pohoda nájdete na www.pohodafestival.sk.