Bažant Pohoda bola nádherná

V sobotu sa toho na trenčianskom letisku dialo opäť veľa (a hlavne bolo teplo). Skvelé koncerty predviedli všetci účinkujúci. Ale medzi vrcholy posledného festivalového dňa by som radil úžasný, energický, nečakaný koncert japonskej dievčenskej skupiny TRICOT. Na Orange stage mala krásne vystúpenie slovenská speváčka Janka Kirschner. Podľa odhadov bolo jej publikom jedno z najväčším. Na Bažant stage to opäť žilo vo veľkom štýle skvelé koncerty predviedli anglické legendy SUEDE či americká soulová speváčka KELIS.

„Ďakujeme, nádherní ľudia Pohody,“ (uviedla skupina Molotov Jukebox na svojom twitteri). „Oficiálne najhlasnejšie festivalové publikum, pred akým sme hrali. Ďakujeme, že sme tu mohli byť, úžasné!“ (dopísal basák Tom Wilson) „Bolo to nečakane epické,“ ĎAKUJEME (uviedli The Correspondents ) „Sme na letisku. A momentálne letisko milujeme.“ (Mount Kimbie) „Veľa lásky Pohode – je to nádherný festival. Mali sme sa brilantne a bolo o nás výborne postarané.“ (East India Youth: ) „Ďakujeme organizátorom tohto festivalu,“ „Dostali sme chutné jedlo a majú tu úplne čisté toalety.“ (zakričal do mikrofónu frontman skupiny Travis, Fran Healy )

Michal Kaščák na záverečnej tlačovke oznámil novinárom: „Bol to opäť krásny ročník s mnohými silnými momentmi. Sme šťastní, priebeh festivalu bol bezproblémový, veríme, že ľudia zažili spolu tri pekné dni,“

Festival sa tradične ukončil v nedeľu nádhernou ekumenickou bohoslužbou a program na Bažant stage ako každý rok ukončilo ranné Vítanie Slnka v podaní Zakarpatského národného zboru. Aj tento rok sa priamo na letisku predávali lístky na budúci ročník ktorý sa uskutoční 9. – 11. 2015. Podľa oficiálnych správ sa na festivalovom predpredaji predalo už 3318 permanentiek.

A čo dodať na záver? Bolo tam krásne, skvelo, úžasne a ten rok čakania bude zase dlhý ale bude stáť zato. Vidíme sa o rok na Trenčianskom letisku.

Foto & text: Tomas Ormandy

no images were found