Bad Karma Boy v Bratislave hostili Čechov a Litovčanov

Bad Karma Boy v Bratislave hostili Čechov a Litovčanov BOMBING

Utorok 24. mája 2016 patrilo KC Dunaj alternatívnej rockovej scéne. Vydareným večerom vyvrcholilo miniturné bratislavskej kapely Bad Karma Boy. Ako hostí si pozvali psychedelickú kapelu Ghost of You a veľké hviezdy alternatívnej scény z Litvy.

Litovčanov Garbanotas Bosistas spoznali na prestížnom hudobnom festivale Tallinn Music Week v Estónsku. Veľký mestský festival si pozýva veľa nových kapiel z celého sveta. Garbanotas Bosistas očarili Bad Karma Boy a tak ich pozvali ako hostí aj do Bratislavy. Litovčania vyhrali na Tallinn Music Weeku divácku cenu za najobľúbenejšiu kapelu festivalu.

Koncertný večer otvorili mladí Brňania Ghost of You. Kvalitne zahratý set šikovných hudobníkov, ktorí obmieňali svoje nástroje a spevákov podmanivý prejav, dokresľovalo mystické osvetlenie smerom zozadu pódia na publikum. Skladby sú napísané v angličtine, sú veľmi vydarené a kapela znie dosť zahranične. Ich album Glacier and the City je dostupný aj na USB kľúči v krásnom drevenom boxe.

Českú kapelku vystriedali obľúbení Bad Karma Boy s veľkou fanúšikovskou základňou. Publikum si so skupinou spievalo všetky hity, ktoré sú napísané z veľkej väčšiny v slovenčine. Piesne pochádzajú z albumu Údolia a kopce. Najviac fanúšikov mala večer klávesáčka Adela. 🙂 Na base hral Alan z kapely Purist a kapela vyskúšala štvorspev. Publikum si kapelu na záver vypýtalo ešte dvakrát. K dispozícii bol aj krásny merch v dizajne od Damiana Pastirčáka.

Koncert uzatvárala litovská hviezda Garbanotas Bosistas. Chalani boli veľmi svojskí, zábavní a ich psychedelický rockový koncert opäť podčiarkovali kontrastné svetlá. Polovicu času im ani nebolo vidieť do tvárí. 🙂 Ich tvorba je často prirovnávaná k austrálskym psychedelikom Tame Impala. Viete, ako spoznáte litovčinu? Takmer každé slovo končí na -as. A teda členovia kapely Garbanotas Bosistas sú Šarukas, Mantas, Kipras a Jonas.

Ďakujeme za skvelý koncertný zážitok a import zo zahraničia síce netypického, no nám pomerne blízkeho.

Text a foto: Martina Jarolínová