BA City Beats obohatia Parachute Youth a Vivian Sessoms

BA City Beats obohatia Parachute Youth a Vivian Sessoms BOMBING

bacb_citylife_poster_600x840px.jpg.crop_display

V programe nového mestského festivalu BA City Beats už figurujú interpreti z Európy, Karibiku, USA, Kanady aj Ázie. Najnovším potvrdeným menom je dvojica Parachute Youth, ktorá bude na podujatí reprezentovať ďalekú Austráliu. Predstaví sa vo štvrtok 20. júna na afterpárty v klube LOFT!, na ktorú budú mať návštevníci festivalu vstup zadarmo.

Okrem nej v ten istý večer v LOFT!e vystúpi slovenský drum ‘n’ bassový dídžej a producent L Plus. Parachute Youth zaujali singlom Can’t Get Better Than This.

Skladba sa stala hitom v rádiu Triple J a zaujala aj mimo Austrálie, napríklad v Poľsku či Belgicku. Dodnes majú dva klipy k tejto skladbe na YouTube viac ako 10 miliónov prehratí. Ich ďalším singlom je kúsok Count To Ten, ku ktorému videoklip vznikal v New Yorku. Obe skladby určite zaznejú aj na ich prvom vystúpení na Slovensku.

Ďalšou novinkou z tábora BA City Beats je meno speváčky, ktorá vystúpi po boku bubeníka Martina Valihoru. Na Tyršovom nábreží sa spolu s ním predstaví rodáčka z Harlemu Vivian Sessoms. Newyorčanka v minulosti ako vokalista spolupracovala s Joeom Cockerom, Pink alebo Sinéad O’Connor. Zostavu doplní slovenský klavirista Eugen Vizváry a americký basgitarista Reggie Washington.

Organizátori festivalu tiež uvoľnili do predaja jednodňové vstupenky, ktoré sa v sieti Ticketportal predávajú za 29 eur. Prehľad koncertov na oba dni je dostupný na oficiálnej webstránke www.bacitybeats.sk. Permanentky na festival stoja naďalej 39 eur. Na mieste bude stáť permanentka 49 eur a lístok na jeden deň 39 eur. Držitelia preukazov ZŤP a ZŤP-S si budú môcť kúpiť lístok za zvýhodnenú cenu priamo na mieste podujatia. Deti do 12 rokov majú vstup na festival zdarma, avšak iba v sprievode rodiča alebo zákonného zástupcu.

Na BA City Beats, ktorý sa bude konať 20. a 21. júna na Tyršovom nábreží, vystúpi aj britská speváčka Katy B, americký soulový spevák Aloe Blacc, londýnska drum ‘n’ bassová formácia Rudimental, manchesterská kapela Everything Everything, britskí priekopníci ambient housu The Orb alebo britské grimeové zoskupenie Hadouken!. Na podujatí sa predstaví tiež kanadské rockové trio Danko Jones, izraelská elektro-popová formácia Terry Poison, rakúska downtempová dvojica Tosca, britská vokálna formácia The Boxettes, rapper Vec s kapelou Zlokot, ska formácia Polemic, speváčka Jana Kirschner a hudobník Tomáš Sloboda s projektom Sounds Like This. O afterpárty v klube LOFT! sa okrem Parachute Youth a L Plusa postará aj anglické zoskupenie Stereo Mcs s dídžejským setom.

Zdroj: TS (http://bacitybeats.sk, SITA)