Ani blesky a dážď nepokazil zážitok z Grape festivalu

Ôsmy ročník obľubeného hudobného festivalu zameraného na indie pop/ rockovú a elektronickú hudbu sa vypredal do posledného lístka. Niektorí festivaloví nadšenci , ktorým sa lístok nezvýšil , si ho mohli kúpiť pri vstupe od ľudí, ktorí mali lístkov viac. Ich cena sa však pohybovala k sume 100€. Rada fanúšikov stála pred bránami grape-u a vytrvalo čakali , kým sa otvoria 2 dni plné zábavy a kvalitnej hudby.

Témou grape-u 2017 boli kmene.

Grape 2017

Mohli sme vidieť veľmi krásne kúsky jednotlivých žien a ich outfitov, ktoré lákali nejedno ženské či mužské oko. Farby, trblietky, šat , sukne bezchybný makeup, na tom všetkom si nechali ženy a muži potrpieť aby splnili tuto tému. Keď mám pravdu povedať , bol zážitok to vidieť.

Povestné počasie

Ako každý rok , ani tento rok sa nezaobišiel bez kvapiek a nebeského divadla nad hlavami festivalových nadšencov. Dážď sa postaral o malé prerušenie programu , ktorý s časovými odchýlkami aj napriek tomu ďalej pokračoval a fanúšici si mohli užiť vystúpenia, na ktoré sa tešili.

Pestrý a veselý lineup poznačený búrkami

Otvorenie stageov si zobrali na starosti Gleb a Genuine Jacks. Okrem Gleba sme mohli vidieť Supu , Tóna S , Veca , Fobia Kid Galaxia a mnoho ďalších . To bol dôkaz toho , že slovenskí producenti sú neodmysliteľnou súčasťou Grape festivalu. O rozruch na hlavnom stage sa o šiestej večer postaral De Staat. Cigarettes after sex tento ročník neprekvapil ničím výnimočným a bolo to skôr sklamanie ako zážitok. Po nich vystúpili Groove, ktorý nás opäť naladil do festivalovej nálady.

Grape 2017

Jedna z hlavných hviezd festivalu Tom Odell vďaka vyčíňaniu počasia stihol odohrať len dve piesne, ale aj tak dokázal, že jeho vystúpenia sú očarujúce a veríme, že sa na slovensku ešte objaví aby mohol odohrať celý, plnohodnotný koncert.

Určite najkrajší a naj podmanivejší hlas mala mladá nórska kráska Aurora , ktorá svojim spevom zažiarila na Suzuki stage.

O druhej hodine ráno sa nám predstavil vo veľkom svetle Sub Focus , ktorý nám rozmixoval krv v žilách a pripravil nás na ďalšiu veľkú show od Dirtyphonics.

Skvelé počasie a nezabudnuteľné vyvrcholenie

Grape 2017

Sobotňajší program na hlavnom stage otvorili Malalata – je to skupina dvoch šikovných a charizmatických DJ-ov , ktorí dokážu v okamihu sekundy odštartovať poriadny bašavel. Hneď po nich vystúpili chlapci z Medial Banana, ktorý naladili postive vibes festivalu. Na pódiu to roztočili s dievčatami zo skupiny Fayah , ktoré svojim tancom omámili snáď každého.

Organizátori tiež zavolali úspešnú Katarziu, ktorá svojím vystúpením podotýkala aký je život dôležitý. Ten, kto čítal medzi riadkami jej tvorby určite pochopil správu a tí, ktorým to ušlo si aj tak našli niečo, čo sa ich dotklo v tom peknom slova zmysle.

Polnočný koncert bratislavskej formácie PARA na jedinečnom pyramída stage bol vrcholom sobotnej nespútanej zábavy. Tento stage bol mimoriadne originálny a bolo by na škodu ak by ho aj o rok organizátori nezopakovali.

O naozaj bodku na záver festivalového víkendu sa postaral Yanko Kráľ a Inkwal, ktorí nám hrali do skorého rána naozaj pestrý repertoár.

Grape rastie každým rokom a ani tento rok nebol výnimkou 20 tisíc ľudí na jednom letisku, s úžasnou atmosférou, pestrým programom a super outfitmy dávali tomuto miestu šmrnc.

Už teraz sa teším na ďalší ročník Grape festivalu a som plná očakávania z témy, účinkujúcich a verím, že tento festival už nebude mať prívlastok malá Pohoda ale že vyrastie do takej návštevnosti, že sa bude rovnať s najväčšími festivalami konajúcimi sa na Slovensku.

Na záver si ešte prelistujte fotoalbum Veroniky Selepkovej, ktorá zachytila svojim objektívom zaujímavé momenty.


Text: Viktória Špaňová
Foto: Veronika Selepková

Tags: