ALBUM BARBORY BLOOM SA DOČKAL PRVÉHO VIDEA V PESNIČKE KAŽDÝ SME INÝ

ALBUM BARBORY BLOOM SA DOČKAL PRVÉHO VIDEA V PESNIČKE KAŽDÝ SME INÝ BOMBING 1

Skladba Každý sme iný od bratislavskej speváčky a skladateľky Barbory Bloom vyšla ako druhý singel k debutovému sólovému albumu ešte v decembri predminulého roku. V nahrávke dominuje zvuk elektroniky, klavíra, violončela a výrazný vokál. Teraz pesnička dostáva aj vizuálne stvárnenie vďaka desaťčlennému tímu pod vedením režiséra Borisa Gomolčáka a skupine Barboriných najbližších ľudí, ktorí si v klipe zahrali.

Video je rovnako metaforické ako Barborine texty, ktoré  sa dajú vyložiť rôznymi spôsobmi. Speváčka a skladateľka sa počas skladby mení ako chameleón a za tvárami rôznych postáv sa v skutočnosti ukrýva jej vlastný príbeh.

Ako tínedžerka som do neskorého rána vymetala diskotéky a bola som fakt namyslená. Potom som viedla život zarytej rockerky v mojej druhej kapele Soundrise a po vysokej škole som pracovala ako sekretárka vo veľkej firme,“ prezrádza Barbora Bloom. Podstatné podľa jej slov je, že každým jedným prestrojením, reprezentujúcim istú fázu života sa hrala na niekoho, kým v skutočnosti nebola. „Bol to obranný štít, za ktorým mi nikto neublížil,“ vysvetľuje a dopĺňa, že zo všetkých postáv v nej vždy zostalo to dobré.

Pesničku Každý sme iný produkoval Erik “Losos” Horák (ex- Noisecut, Zlokot) a je jednou z najstarších na albume 15/7, ktorý vo februári získal nomináciu v Radio Head Awards 2016 za debut roka.

Niekedy veci musia dozrieť. Tak je to aj v prípade videa k skladbe Každý sme iný. Text som písala ako reflexiu vzťahu dvoch ľudí. Až pred pár mesiacmi mi došlo, že hovorím sama k sebe,“ hovorí speváčka o myšlienke, ktorú preniesla aj do klipu. Najdôležitejšie je podľa nej naučiť sa rešpektovať samého seba. Niekedy na to prídeme sami, inokedy nám k tomu pomôžu iní ľudia. Buď nás inšpirujú, alebo sa učíme na ich chybách. Takýmito osobami sú pre Barboru blízki kamaráti a rodina, objavujúci sa vo videu v čierno-bielych prestrihoch.

Vo štvrtok zará Barbora v Nu Spirite

Už tento štvrtok 20. apríla sa Barbora Bloom predstaví v bratislavskom Nu Spirit Club-e spolu so skupinou Hviezda (taktiež z vydavateľstva Slnko Records). Koncerty Barbora odohrá so svojou novou kapelou, kde nebude chýbať ani jej dlhoročný spoluhráč Lukáš Kyška na akustickú a elektrickú gitaru. Na basgitaru bude Barboru sprevádzať Jozef Graus, Michal Bartánus na bicie nástroje a “Džana“ Fujaková na klávesy. Stálu päticu doplní violočelistka Katarína Kozelková.

ĎALŠIE INFO:

 

Zdroj: TS / Alexander Čerevka