Aerodrome festival bol veľký, vďaka skvelým hudobným menám

Aerodrome festival 2017 sa uskutočnil na Pražskom letisku Letňany, túto nedeľu 11.6.2017 kde bola hlavnou hviezdou americká skupina Linkin Park. Brány tohoto letiska sa pre verejnosť otvorili na presné popoludnie o dvanástej hodine, avšak našli sa aj takí nadšenci, ktorí tam už čakali od útleho rána len preto aby mali skvelé miesta na výhľad svojej obľúbenej kapely.

Hlavným ,,lákadlom“ boli Linkin Park, ktorý odohrali tento koncert v rámci ich Európskeho turné k novo-vydanému albumu ,,One More Light“. Práve tento album mal veľkú kritiku, ale kto si poctivo nenapočúva a nezažije naživo tento album, nepochopí to, aký je tento album skvelý a pritom nie je ani tak odlišný od predchádzajúcich albumov ktoré LP vydali. Na Aerodrome 2017 však vystúpili aj iné kapely ako napríklad Simple Plan, Machenine Gun Kelly, Royal Republic a Enter Shikari.

Mallory Knox mali v nemecku autonehodu

Prvou kapelou, ktorá mala zahájiť program Aerodrome festivalu mala byť skupina Mallory Knox, ktorá je hosťom Simple Plan na ich aktuálním turné, do Prahy však nedorazili. „Hudebníci měli v Německu autonehodu. Nikomu se nic vážného nestalo, v Praze však nevystoupí,“ na facebookovej stránke nás informovala organizátorka festivalu Kateřina Dědková.

Po nich nasledovala skupina Counterfeit a Royal Republic, ktorí navštívili aj slovenský Grape festival v roku 2013. Masa ľudí sa už poctivo vyskákala na Royal Republic, zvyšní ľudia, ktorí prišli takto ,,skoro“ posedávali zas na pive. Po tomto energetickom koncerte nasledovali vystúpenia  Enter Shikari a Mashine Gun Kelly. Počas koncertu skupiny Simple Plan sa už začal dav zhromažďovať a obsadzovať ideálne miesta na koncert headlinera večera, Linkin Park.

Na pódium nabehol Mr. Hahn

Po skončení vystúpenia Simple Plan už ľudia netrpezlivo čakali, kto sa chcel dostať z davu a odskočiť si na ,,wc“ alebo pre pivo mal už nemožný návrat na svoje pôvodné miesto. Po nekonečnej ¾ hodine čakania sme sa dočkali a na pódium nabehol Mr. Hahn, DJ kapely za ním nasledovali frontmani kapely Mike Shinoda a Chester Bennington. Dav priam rozbesnili starými pesničkami ale aj tými novými z albumu One more light z ktorého zahrali aj titulnú skladbu k tomuto albumu. Bola to veľmi emotívna chvíľka, ľudia mali zapnuté svetlá na telefónoch s ktorými svietili na žlté balóniky, musím povedať, že počas tejto skladby som mala najväčšie zimomriavky a to som bola už na štvrtom koncerte Linkin Park-u. Ich vystúpenie sa pozostávalo z 25 pesničiek z nového albumu ale aj tých starších, bol to taký prierez ich tvorbou po súčasnosť.

Počas celého koncertu mal Mike Shinova na svojich klávesoch českú vlajku, dúfajme, že raz na tých klávesoch bude mať slovenskú vlajku a navštívia aj našu krajinu a aj my zažijeme takýto úžasný koncert ako tí, ktorí navštívili pražský Aerodrome festival 2017, podľa slov organizátorov  navštívilo tento festival približne 25 000 ľudí.