33 dní 2 hodiny a 20 minút

33 dní 2 hodiny a 20 minút BOMBING 1

topfest4

Presne takáto hodnota čísiel na mňa vyskočila, keď som si otvorila stánku Topfestu a išla som pre vás napísať tento článok. Áno presne toľko nás delí od najväčšieho Rockového Open Air festivalu na Slovensku. Organizátori Topfestu sa aj tento rok pochlapili a dotiahli na Piešťanské letisko kopu zvučných mien. Hlavným headlinerom tohto ročníka je americká kapela z Los Angeles Thirty Second To Mars s prvkami alternatívneho rocku. Pri tejto kapelke si na svoje prídu skôr mladší fanúšikovia kvalitnej hudby. Organizátori však nezanevreli ani na starších návštevníkov Topfestu, kde pre nich bude Sabaton, The Exploited alebo Paľo Habera so skupinou Team. Toto bude môj piaty ročník Topfestu a aj tu sa potvrdzuje ako aj iné ročníky Topfestu to že, festival je robený tak, aby si každý prišiel na svoje – od 13ročných pubertiačok cez punkáčov, či metalistov, alebo tých, ktorí sa tam prišli len zabaviť, vypiť pivko a vypočuť si hudbu ktorú z časti ani nepoznajú.
Tento rok sa môžeme zo slovenských kapiel tešiť na Zónu A (ja osobne sa na nich veľmi teším ) , či na Before the zero day, Arzén, Bank of Joe, Hospital Bukra, Začiatok Konca, Heľenine Oči, Zoči Voči, či na Zuzanu Smatanovú, alebo na Peter Bič projekt. Stálicou sa dajú nazvať kapely ako Horkýže Slíže, Polemic, Smola a Hrušky, IMT Smile či Gladiator, alebo aj Desmod.
Kábat je tiež kapela, bez ktorej si nevieme predstaviť ani jeden ročník a teším sa, že si vybrali práve Topfest za svoj jediný koncert na Slovensku .
Z ďalších zahraničných mien sú tu kapely ako napríklad Helloween, Sabaton, The Exploited, Marky Ramones Blitzkrieg, D-A-D a iní .
Od susedov nás prídu potešiť Rybičky 48, Mandrage, Tlstá Berta, Alkehol, Punkreas, Sakumprásk a mnohé iné.
Topfest tour v Tvojom meste je ďalšia akcia zorganizovaná agentúrou DUNA , kde vystúpili nitriansky Zoči Voči s ich akustickými verziami ich známych pesničiek spolu so Zuzanou Smatanovou v ôsmich nákupných strediskách na Slovensku .
Ja osobne si myslím že toto bude naozaj veľmi silný ročník Topfestu ako každý iný na ktorom som bola . Veľa ľudí si príde na svoje a preto neseď doma 26-28.júna a prídi sa zabaviť na piešťanské letisko kde bude znieť skvelá hudba pri skvelej zábave . Určite neoľutuješ !

Viac info na www.topfest.sk

topfest3topfest4topfesttopfest2