Zrní odohrajú koncert k novému albumu “Jiskřící” nakoniec iba v Bratislave

Zrní odohrajú koncert k novému albumu "Jiskřící" nakoniec iba v Bratislave BOMBING

Česká skupina Zrní sa aj na Slovensku stáva čoraz populárnejšou a získava si stále viac fanúšikov. Aj preto sa rozhodli, že turné na podporu nového albumu obsiahne kluby po celej republike.

Nakoniec však z toho bude iba jeden koncert dnes 20.septembra v bratislavskom klube Babylon.

Nakoľko ostatné koncerty v Prešove, Brezne a Novom Meste Nad Váhom museli byť zrušené, kvôli borelióze, ktorú náhle dostal gitarista Jan “Jukla” Juklík minulý týždeň. Taká fyzická záťaž akú predstavujú 4 koncerty po sebe by bola príliš riskantná a tak sa kapela rozhodla, že sa na Slovensko vráti po jeho vyliečení a predstaví sa tak v plnej sile niekedy začiatkom roku 2018.

Témou albumu JISKŘÍCÍ je zážitok z krízy. Kríza plynúca zo straty, zbúrania doterajších štruktúr, istôt a pevných bodov. Ale taká kríza ako dar a možnosť uvidieť seba i svet okolo novým pohľadom. Je to album o tom, že všetko stratiť zároveň umožňuje zahliadnuť kúzelnú fantastickú prítomnosť. Motorom Zrní je neustála túžba lepšie a presnejšie zachytiť a predať pocity zo sveta a nový album pre nich v tomto znamená opäť posun.

Slovenské koncerty, to je fenomén. To je predstava mnoho a mnoho hodín v dodávke. Akustické hranie v Rádiu_FM. Veľa vykladania a nakladania nástrojov, sranda, rozhovory, čítanie, mlčanie, spanie v dodávke, hľadanie obeda. Rokenrol. Raňajky na hoteloch, kopce, rieky, kostolíky, koliby, salaše, tá dlhá kľukatá cesta naprieč Slovenskom popri Váhu, keď ideš tam, Tatry vľavo, keď ideš naspäť Tatry vpravo. Výlety, zbieranie síl osamote, spomienky, keď sme tu boli v zime a popri ceste boli tie veľké cencúle. Špeciálna atmosféra českou družicou letieť Slovenskom. Snažiť sa nepiť a neponocovať, aby si koncerty vždy zvládol, ale zároveň vždy skvelá atmosféra v kluboch, takže je to veľmi ťažké. Jiskřící ideme zase na Slovensko s novým albumom,” hovorí k turné líder kapely Zrní Honza Unger.

Novinku nahrávali ZrníŠpanielsku pod producenstkým dohľadom Ondreja Ježkaslovenského experimentátora Pjoniho. Zrní absolvujú štrnásť zastávkové turné po Českej republike a na Slovensko si odskočia, aby tu odohrali aspoň koncert v Bratislave. Ešte pred ním sa predstavia v deň koncertu 20.9. od 8:00 naživo v Rádiu_FM, kde odohrajú špeciálny akustický set.

Zdroj: TS / Michal Očovan z agentúry ProMusic

Tags: