Život v oblakoch

Život v oblakoch BOMBING 1

OZ Cestou necestou si pre divákov na tento štvrtok (12. januára) pripravilo bratislavskú premiéru filmu Život v oblakoch od tvorcov filmov Vlčie hory a Strážca divočiny – Erika Baláža, Karola Kaliského, Adama Bašteka a Jozefa Fialu.

O 19:00 začína premietanie filmu Život v oblakoch.
Ako na Noemovej arche plávajúcej časom prežívajú v Tatrách kamzíky spolu s ďalšími obyvateľmi arktickej prírody už viac ako desaťtisíc rokov. V tomto vysokohorskom prostredí, ktoré je polovicu roka pokryté snehom, je človek dodnes len príležitostným hosťom. Aj vďaka tomu sú Tatry stále jedinečným ostrovom divokej prírody.

Život v oblakoch je plný protikladov. Krehké kamzíčatká akoby ani nepatrili do tohto drsného prostredia. No na výčiny počasia sú výborne adaptované a naplno si užívajú život v týchto nehostinných podmienkach. Nenechajú sa zaskočiť ani jarným snežením. Počas leta vychádzajú do kráľovstva kamzíkov aj jelene a medvede, ktorých osudy sa nečakane prelínajú v období vášnivej jelenej ruje.

No najväčšou skúškou v živote kamzíkov je zima. Počas nej čelia hlbokému snehu, víchriciam, lavínam a hladu. Akoby to nestačilo, predátori sa pokúšajú uloviť oslabené zvieratá. A tak do kráľovstva kamzíkov prichádza aj najtajomnejší obyvateľ hôr – rys.

O 20:00 po filme bude diskusia s tvorcami: Erik Baláž, Karol Kaliský a Adam Baštek.

Viac o filme na: http://www.arollafilm.com/sk/produkt/108-zivot-v-oblakoch

Trailer:


Vstupné:
– 4 eurá v predpredaji (prvých 50 lístkov)
– 5 eur v predpredaji (ďalšie lístky) i na mieste
Predpredaj lístkov
FB event

Zdroj: TS Cestou necestou