Zimný Uprising s najpestrejším line-upom ovládne Bratislavu už o pár dní!

uwe2019 posterweb

Obľúbená indoor verzia festivalu Uprising je pre fanúšikov reggae vždy udalosťou zimy. Inak tomu nebude ani tento rok, avšak organizátori oznámeným line-upom potešili hlavne tých, ktorým je blízka britská grime a bass music scéna. Do Ateliéru Babylon totiž v sobotu 30. novembra zavítajú v rámci rozlúčkovej tour crossoveroví Foreign Beggars a slovenskú premiéru si dá vychádzajúca dancehallová hviezda Alicai Harley.  

Reggae scénu bude v Bratislave reprezentovať britský veterán Brother Culture. Lokálne hudobné zastúpenie má tentokrát na starosti dancehall formácia Pull Up Unity, českí Bad Boyz a za mixom klubové mená ako DCKDST?, JB z pražskej Roccaflex Crew či bratislavská klubová stálica Yanko Král, ktorý si dá vôbec po prvýkrát show s MC Jimmy Danger. Desiaty ročník zimného Uprisingu bude programovo najpestrejší za svoju históriu a žánrovo sa ponesie na vlnách od dubu, cez reggae, new roots, dancehall až po grime, dubstep, bassline či jungle.

Fanúšikov na mieste čaká viacero zmien. Ateliér Babylon prešiel miernou rekonštrukciou hlavne v barovej časti a organizátori chystajú aj dizajnové úpravy na stagei. Prichystaný bude aj festivalový merch vo zvýhodnených vianočných balíčkoch a prvé lístky na Uprising Festival 2020 v špeciálnej cene s novinkou, ktorú organizátori odhalia až na mieste.

Vstupenky na Uprising Winter Edition 2019 zoženiete v sieti Ticketportal alebo na domovskej stránke uprising.sk.