Zimný Uprising prinesie do Bratislavy jamajské reggae hviezdy

Jah Mason uwe 2018 uprising insta

Začiatkom decembra zahrejú Bratislavu tropické rytmy reggae už po deviaty raz. V sobotu 1.12. vystúpia na Uprising Winter Edition dve etablované jamajské hviezdy, Jah Mason a Turbulence, za doprovodu kapely Fireman Crew. Pripravte sa na noc plnú kvalitného reggae a dancehallu v Ateliéri Babylon so svetovými hosťami a pestrým výberom z domácej scény.

So svojou uvedomelou hudbou, charakteristickým raketovým flowom a vyše 25-mi rokmi skúseností sa radí medzi najlepších žijúcich reggae interpretov. Jah Mason je so svojou tvorbou a vysoko energickou show obľúbený po celom svete.

Na Slovensko sa v zime vráti po dlhých deviatich rokoch a poteší aj našich fanúšikov. Autora známeho hitu “Princess Gone” môžete poznať aj z albumu Inna Jamdown od kapely Medial Banana, na ktorý prispel svojou “Ganja Medley”.

Vo svete reggae hudby sa pohybuje už takmer 20 rokov, no u nás sa tento rok predstaví po prvýkrát – jamajský reggae & dancehall spevák Turbulence. Pravý rastafarián, ktorý sa z geta vďaka hudbe vypracoval na výslnie.

O prelom jeho kariéry sa postarala pieseň “Notorious” (2004), ktorá sa umiestnila na prvých miestach reggae a dancehall rebríčkov na Jamajke, v New Yorku, Londýne či Japonsku. V roku 2007 sa objavil v dokumentárnom filme Rise Up, ktorý zachytil svet undergroundovej hudby na Jamajke, a tiež aj jeho rozkvet a cestu k medzinárodnému úspechu. Dokument si získal uznanie svetových médií a tiež aj viacero ocenení.

Deviaty ročník zimného Uprisingu sa uskutoční v sobotu 1. decembra 2018 a tešiť sa ešte môžete na niekoľko ďalších zahraničných aj domácich mien. Lístky sú v predpredaji v sieti Ticketportal a na domovskej stránke festivalu www.uprising.sk.

Viac info na:

 

#UWE2018