Zajtra v Nu Spirit Clube krst albumu Longital – Divoko

Zajtra v Nu Spirit Clube krst albumu Longital - Divoko BOMBING

Nový album skupiny nesie názov Divoko a v septembri vychádza na značke Slnko Records. Po sláčikovom projekte Longital Suita sa kapela z Bratislavy opäť vracia k tvorbe a hraniu v trojici: Shina (spev, basová gitara, sláky), Dano Salontay (gitara, spev, sláky) a Marián Slávka (bicie, klavír, spev). Bratislavský koncert a krst predstaví dvoch hostí z Prahy, ktorí sa podieľali aj na albume.

Prvým z nich je skvelý gitarista a pesničkár Ondřej Galuška (Odd Gifts), ktorý otvorí večer v Nu Spirit Clube. Na albume Divoko však hosťuje na trombón a pridá sa ku Longital v ďalšej časti večera. Druhým hosťom je legendárny pražský producent a hudobník Ondřej Ježek (Jámor Studio, OTK, Gurun Gurun), ktorý album Divoko produkoval, postaral sa o jeho zvuk a prispel elektronikou, pedal steel gitarou, klávesmi, fúkacou harmonikou.

Nový album Divoko má viac významov. Jeden z tých nosných hovorí „zjednodušme svet“. Nerobiť veci zbytočne zložitými, keď nie sú. Realita je totiž v podstate veľmi jednoduchá. Krok po kroku, minútu po minúte sa rozhodujeme, čo urobíme a keď to urobíme so srdcom, úprimne a s radosťou, všetko čo bude nasledovať potom nesie odtlačok takéhoto rozhodnutia. Vizuál albumu dotvárajú fotografie Petry Áčovej a Geralda Seligmana, fotografa z NYC, ktorý riadil medzinárodný festival Womex a je veľkým fanúšikom slovenského tria.

Prvý zverejnený singel z albumu je Rozpletám: „Rozpletám hovorí o kráse dočasných životných momentov a občasnej potrebe očisty, rozpletenia a hľadania nových cestičiek, ktoré nám môžu pomôcť objaviť stratenú voľnosť a tvorivosť v našich vzťahoch.“ vysvetľuje pozadie názvu novej skladby speváčka a skladateľka Shina.

Line-up:

  • 20:00 otvorenie brány
  • 20:30 support Ondřej Galuška (Odd Gifts)
  • 21:30 Longital