Dnes otvorí svoje brány siedmy ročník festivalu Grape

Tri prosté dôvody jedinečnosti...  GRAPE festival 2012 BOMBING

Dnes o 12:00 otvorí brány už siedme pokračovanie úspešného festivalu Grape. V pondelok organizátori na svojich stránkach ohlásili festival za vypredaný, čo znamená, že na piešťanskom letisku sa bude zabávať 20 000 ľudí. Grape sa nám pomaly rozrastá do festivalu stredných rozmerov, čo je pre slovenskú hudbu a kultúru veľmi dobrá informácia. Festival potrvá až do nedeľného rána a svoje brány zatvorí v nedeľu o 12:00.

Na šiestich pódiách sa postupne predstaví množstvo kapiel zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Dnešok bude určite patriť napríklad dánskej speváčke , kanadským Crystal Castles, britskému hudobnému zázraku Jake Buggovi či austrálskemu street performerovi Dub FX. Prvý deň bude mať domáca scéna zastúpenie v kapelách, ako je napríklad Billy BarmanMedial BananaHaf & BeyuzMoja RečBoybandChiki Liki Tu-A či začínajúcej indie kapele, ktorá na Radio_Heads 2015 bola nominovaná v kategórii objav roka, Max Bazowski.

Piatkový program aj tento rok odštartuje VEC so svojím DJ setom už o 12:00. Na Grape stage sa postupne predvedú slovenskí Swing Society OrchestraJana Kirschner, belgickí Oscar And The Wolf, nemeckí Milky Chance, britskí Bloc Party a večer ukončí belgický producent Netsky live, ktorý na Grape bol už aj minulý rok, ale keďže zlé počasie mu už nedovolilo, tak sa na piešťanské letisko vracia, aby fanúšikom odohral svoj koncert. Na ostatných pódiách sa predstaví množstvo umelcov, za ktorých spomeniem Puding Pani ElvisovejWalter SchnitzelssonMalalataParaMidi Lidi (cz), Bad Karma BoyBulpLongitalPurist, ale aj raper Strapo spolu so svojím DJom Spinhandzom. Kompletný program nájdete na stránkach festivalu (http://www.grapefestival.sk/line-up), ale aj v oficiálnej aplikácii, ktorú pre festival vytvoril Triad Advertising. Sťahovať môžete verziu pre Android a iOS.

Organizátori aj tento rok pripravili praktickú mapku, kde nájdete všetko podstatné:

map-2016

Všetko podstatné o festivale a vystupujúcich nájdete na www.grapefestival.skA nezabudnite na tohtoročný DRESS CODE – Nevinná biela. Takže všetci do bieleho, bude to krásne… Vidíme sa na letisku…

 

Tags: