Večerníčkoví DROBCI sa dočkali aj svojej knihy

Večerníčkoví DROBCI sa dočkali aj svojej knihy BOMBING 3

Hrdinovia úspešného slovenského animovaného večerníčka DROBCI – dvaja bratia Ben a Tom – sa dočkali už aj svojej knihy. Rovnomenná publikácia autorky a producentky seriálu  Vandy Raýmanovej vychádza vo Vydavateľstve SLOVART. „Kniha je krásna vec. Oproti animovanému filmu sa dá chytiť do ruky a človek si môže sám určiť čas, ktorý jej venuje,“ teší sa samotná autorka. „Od začiatku som počítala s tým, že okrem animovaného filmu vznikne aj kniha. Mám veľkú radosť, že sa nám to podarilo.

Sedemdielny animovaný večerníček odvysielala RTVS cez minuloročné Vianoce a už v januári začala spolupráca s vydavateľstvom. „Dohodli sme sa, že urobíme všetko pre to, aby sme Drobcov do leta vydali. Pre mňa ako producentku animovaných filmov išlo všetko prekvapivo rýchlo a hladko,“ opisuje vznik knihy Vanda Raýmanová.Spolu s manželom sme doma nanovo prelúskali jednotlivé príbehy a presunuli ich z vizuálnej podoby do literatúry. No a ako sa na správnu detskú knihu patrí, zábavný obsah sme doplnili množstvom ilustrácií.

Rovnako, ako seriál, aj kniha rieši témy, ktoré zaujímajú škôlkarov. „Je určená pre spoločné čítanie detí a ich rodičov, starých rodičov, starších súrodencov a všetkých, čo sa venujú deťom. Každá rozprávka sa skladá z niekoľkých častí a každá situácia je ilustrovaná na samostatnej dvojstrane. Obsahovo sú to stále príbehy dvoch malých bratov, ktorí v spoločných hrách spoznávajú svet, obrazovo je to kniha plná vecí, ktoré deti poznajú zo svojho každodenného života a spoločné rozprávanie o obrázkoch im určite obohatí slovnú zásobu,“ opisuje novú knihu DROBCI Vanda Raýmanová.

Spoluautorom textu je manžel Juraj Raýman a spoluautorkou ilustrácii Ivana Šebestová. Kniha vznikla s finančným prispením Fondu na podporu umenia. Prvý raz bola verejne predstavená  v sobotu 17. júna o 14:30 na Bratislavskom hrade ako súčasť detského programu počas charitatívnej akcie Avon Pochod.

DROBCI – veľké dobrodružstvá malých hrdinov

  • Autori textu: Juraj Raýman, Vanda Raýmanová
  • Ilustrácie: Vanda Raýmanová, Ivana Šebestová
  • Počet strán: 128
  • Počet kapitol: 7
  • Vydavateľstvo: Slovart s r. o. v spolupráci s objektif, s. r. o.
  • Dátum vydania: 16. júna 2017, vo všetkých dobrých kníhkupectvách od 21. júna

Viac info: