V utorok v Bratislave zahrá berlínsky skladateľ a producent APPARAT

V utorok v Bratislave zahrá berlínsky skladateľ a producent APPARAT BOMBING

V Bratislavskom MMCčku sa v utorok 3.novembra predstaví berlínsky skladateľ a producent APPARAT (Sascha Ring). V Bratislave zahrá svoj nový koncertný program Apparat Soundtracks Live, ktorý je zostavený z filmovej a divadelnej hudby. Chrbát mu bude kryť päť členná kapela a vizuálny umelci Transforma. Kapacita je k vôli sedeniu obmedzená na 500 miest a v predaji je posledných pár lístkov https://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=21168&idpartner=118 a aj to len vďaka tomu, že organizátorom sa podarilo rozšíriť počet miest o ďalších 30 miest.

Apparat začal pôsobiť na berlínskej klubovej scéne v roku 1996 a postupne sa stal jedným z najuznávanejších vývozných artiklov zo svetovej metropoly elektronickej tanečnej hudby. Jeho hudba sa pohybuje medzi technom, IDM a ambientom, pričom v posledných rokoch Saschu podľa jeho vlastných slov „zaujíma skôr tvorba zvukov ako beatov“.

Apparat má na konte šesť radových albumov, ďalšie dva vydal pod názvom Moderat, čo je jeho spoločný projekt s duom Modeselektor. Dlhé roky vydával pod vlastnou značkou Shitkatapult, od roku 2011 patrí pod kultový label Mute Records.

Sascha zložil hudbu k niekoľkým filmom a divadelným predstaveniam, jeho tracky sú použité v znelkách viacerých kultových seriálov a jeho skladbou Goodbye pravidelne otvára svoje live vystúpenia ďalšie zázračné dieťa súčasnej elektroniky Bonobo.

V predaji je už len pár kusov lístkov za 30€. Zabezpečiť si ich môžete http://www.orepole.sk/apparat