V piatok štartuje jubilejný pätnásty ročník festivalu Žákovic open 2015

V piatok štartuje jubilejný pätnásty ročník festivalu Žákovic open 2015 BOMBING 6

tento víkend sa v krásnom prostredí Bošáckej doliny, v Trenčianskych Bohuslaviciach oslávi festival Žákovic open svoje 15.-te narodeniny a vy by ste tam preto nemali chýbať ! Prečo si nemôžete nechať ujsť tento festival ? Odpoveď je jednoduchá , o ,, Žákovici “ sa hovorí ,že má vynikajúcu rodinnú a priateľskú atmosféru s kopou vynikajúcich slovenských alebo českých interpretov .

DSC_0448Prvý ročnník Žákovic Open sa uskutočnil v Trenčianskych Bohuslaviciach už v roku 2001, odvtedy si festival získal priazeň obrovského množstva fanúšikov a špičkových aj zahraničných kapiel.

V Trenčianskych Bohuslaviciach vystúpia známe slovenské ale aj české mená ako napríklad známa slovenská ska/reggae skupina POLEMIC, bratislavská pop-rocková skupina HEX alebo legendárna punk- rock ´n ´ rollová kapela SLOBODNÁ EURÓPA.

žákovic2

Návštevníci sa 24. a 25. júla môžu tešiť na 16 koncertov naprieč všetkými žánrami – od popu, cez jazz, až po alternatívu, ska alebo punk rock.

DSC_0690DSC_0476Medzi stálice nášho festivalu patria kapely Polemic, Hex, Le Payaco, Slobodná Europa, Peter Lipa, Cpt. Slice, O.B.D. Na svojich priaznivcov sa tešia aj ďalšie kapely, ktoré patria medzi to najlepšie, čo na slovenskej scéne máme. Sú to Walter Schnitzelsson, Billy Barman, Hviezda, Bad Karma Boy, či Žena z lesoparku,” prezradil organizátor, ktorý je zároveň basgitaristom skupiny Hex. Tá na festivale určite zahrá aj svoju čerstvú novinku Beh.

žakovic

Lístky na festival Žákovic Open si fanúšikovia môžu kúpiť prostredníctvom siete www.predpredaj.sk, v Penzióne Žákovic alebo v predajni Dr. Horák na Medenej ulici v Bratislave. Všetky potrebné informácie o 15. ročníku hudobného festivalu Žákovic Open nájdete na www.zakovicopen.sk alebo facebookovej stránke www.facebook.com/zakovicopen.

Text & foto: Adel Michnová