Už o 5 dní štartuje najväčší stredoeurópsky reggae festival Uprising!

uprisng2018 970x250 kolaz

Nielen reggae fanúšikovia sú čoraz viac nedočkaví. Už budúci piatok, 24. augusta, sa totiž na bratislavských Zlatých pieskoch uskutoční 11. ročník Uprising Festivalu s menami ako Gentleman, Inner Circle, Julian Marley, Lady Leshurr, High Contrast Live či Onyx & Dope D.O.D.

Po jubilejnom minulom ročníku organizátori nič nepodcenili a návštevníkom ponúkli line-up, ktorý bez problémov obstojí aj u toho najnáročnejšieho fanúšika. Nechýba pestré medzinárodné obsadenie od USA cez Jamajku, Maltu až po Indonéziu, zástupcovia všetkých žánrov od reggae, dancehall a dub až po hiphop a dnb, bohatý sprievodný program, ale návštevníkov potešia aj zmenami v areáli a festivalovou ponukou jedla a nápojov.

Lokálne, slovenské aj české, farby príde hájiť populárny raper Rest, Čis T, Vec a Škrupo aj s ich kapelou, reggae úderka Urban Robot s MessenJah, Oldhunta s Colectivom, pojašení La3no, Akustika aj Smola a Hrušky či Pokyman & Lukie Fwd, ktorý nás minulý týždeň reprezentovali aj napríklad na Szigete.

Silné zastúpenie majú na Uprisingu tento rok legendy reggae a ska, na pódiách sa počas dvoch dní vystriedajú také zvučné mená ako Derrick Morgan spoločne s The Skatalites, Johnny OsbourneMighty Diamonds či Lee Scratch Perry & Mad Professor.

O program v neskorších nočných hodinách sa postarajú hviezdy lámaných beatov – High Contrast s jeho novým projektom so živou kapelou, Dub Phizix & Strategy, Benny Page aj náš DJ Kato a DJská dvojka Olis Bakulu & Slight, ktorý si špeciálne pre Uprising pripravili aj novú show s britským MC Jimmy Danger.

Veľkou zmenou pre tento ročník je pestrejšia pivná ponuka – na výčapoch bude tentokrát Zlatý Bažant a jeho ’73 a výber určite skomplikuje aj Beerport a jeho selekcia čapovaných pivných špeciálov.

Vyšší komfort pre stanujúcich návštevníkov zabezpečí aj väčšia plocha. Organizátori tento rok totiž pridali nový kemp a pláže Zlatých pieskov budú opäť na jeden víkend k dispozícii len pre festivalových návštevníkov.

K dispozícii sú ešte stále aj dvojdňové vstupenky v sieti Ticketportal, jednodňové a ZŤP vstupenky budú v predaji len na mieste. Všetky informácie nájdete na sociálnych sieťach a domovskej stránke festivalu www.uprising.sk .

VSTUPENKY
http://bit.ly/uprising2018-tickets
UPRISING FESTIVAL
https://www.uprising.sk/
https://www.facebook.com/uprisingfestivalofficial/
http://instagram.com/uprising_festival

 

Zdroj: TS, Sveťo Moravčík