Uprising zverejnil TV spot k 15. výročiu festivalu a predstavil množstvo nových mien v programe

blackuhuru 2022 uprising web

Na 15. ročníku festivalu Uprising sa predstavia až tri kapely, ktoré sú držiteľmi ceny Grammy. Prvou z nich sú headlineri De La Soul, ktorí prídu so svojou veľkou nadupanou kapelou. Na toto slávne trio spájajúce rap, hip-hop, jazz a funk budú návštevníci Uprisingu ešte dlho spomínať. Ďalšími držiteľmi Grammy sú jamajskí hitmakeri Morgan Heritage a trojicu uzatvára legendárna jamajská skupina Black Uhuru, ktorá získala historicky prvé Grammy ocenenie za Najlepší reggae album.

De La Soul 5I2A9769 M 1
De La Soul


Dôvodov, prečo by ste si tento ročník určite nemali nechať ujsť, je oveľa viac. Dorazí bláznivá bosnianska kapela Dubioza Kolektiv, britské drum and bass ikony DJ Fresh a Roni Size, austrálsky fenomén Dub FX, americké latino hip-hop hviezdy Delinquent Habits, či roots reggae matador Max Romeo. Britskú scénu a žánre ako UK garage, dubstep či jungle tento rok zastúpia mená ako My Nu Leng, Zed Bias a Aries. Svetový DJing predvedú na Uprisingu 2022 DJ-ské esá Craze a Eskei83.

Dubioza Kolektiv Horizontal Promo photo 2020 by Goran Lizdek Edvin Kalic
Dubioza Kolektiv / Goran Lizdek, Edvin Kalic
Uprising 2022 TV Spot:

https://youtu.be/wne6VVRktsU

Bohato bude zastúpená aj česko-slovenská scéna. Budú ju reprezentovať Medial Banana, ktorí festivalu do nového Radio a TV spotu prepožičali svoj pripravovaný singel “Niečo dobré”. Medzi novinkami predstavil Uprising aj exkluzívne spojenie slovenskej pop & rnb divy Tiny s formáciou Moja Reč a živou kapelou. Chýbať nebude ani domáca jazzová legenda Peter Lipa & band, a pestrý program doplnia aj Vrbovskí víťazi, Boy WonderModré HoryTono S.Haf & Beyuz, Alan Murin & bandMarko DamianTamara KramarRest & DJ HerbyCocomanMessenjah, The Curly Simon, Malalata, B-complexChanging FacesJimmy Pé, Yanko Kral, MacaqueC:rcleEmonoizboizBj Piggo a mnohí ďalší, ktorých nájdete aj na vizuáli Uprisingu.

Dôležitá informácia je, že vstupenky za aktuálnych 65 € sú v predaji už len do utorka 9. augusta. Od 10.8. sa cena zvyšuje na finálnych 69 € v predpredaji.

Vidíme sa na Zlatých pieskoch v Bratislave presne 26. a 27. augusta 2022 na jubilejnom pätnástom ročníku festivalu Uprising.

cocoman messenjah ellyz boldrik
Cocoman a Messenjah / Ellyz Boldrik
Nalaďte sa s Uprising Vinyl Sessions

Festival predstavil druhú sériu hudobného projektu zameraného na dobrú muziku na vinyle a aj tento rok vám až do festivalu každý štvrtok na svojom youtube prinesie vinyl sety od rôznych DJ-ov a selektorov pod názvom Uprising Vinyl Sessions. Počas júla sa vo festivalovej základni vo Wellders štúdiu stavili Beyuz, Tomáš Sloboda (God Save The Vinyl), I-man, Skandyman a DJ Metys. Ich sety nájdete tu: https://bit.ly/uprising-vinyl-sessions

Všetky lístky zakúpené na festival Uprising 2020 a 2021 sú platné na tohtoročný Uprising Festival 2022. V predaji sú už aj festivalové Kempy a Tent Inn. www.uprising.sk

Pripojte sa k nám na FB evente Uprising Festival 2022 a na FB fanpage Uprising Festival
Sledujte nás na instgrame: uprising_festival
Nalaďte sa videami na YouTube kanáli: UPRISING FESTIVAL
Počúvajte náš festivalový playlist na Spotify: Uprising Festival 2022 PLAYLIST  

Uprising 2022 webposter edit jul v2
Zdroj: TS Uprising