Uprising warm up party už tento piatok, festival sa koná budúci týždeň

Reggaepovstanie na Zlatých pieskoch vypukne o mesiac. BOMBING

V piatok 20.8. sa na bratislavskej Incheba pláži koná warm up party festivalu Uprising. Na zohrievacej akcií jediného slovenského reggaefestivalu vystúpia aj zahraniční hostia. Emiliano je dancehall a reggae spevák známy zo spolupráce s africkým borcom 3ggom, Highlight International je hyperaktívny španielsko-rakúsky soundsystém. Domácu scénu reprezentujú Cifi a partia troch selektorov Ghetto Youths Sound – MeSs, Young J, a Simple Sample sú slovenská prvá liga.

Na Uprising warm up party budú v predaji permanentky na festival za zvýhodnenú cenu 23€.

Samotný Uprising festival sa uskutoční budúci týždeň, 27. a 28. augusta. Headliermi sú Alborosie, Jah Mason, Panjabi MC, Afu-Ra, Dub Incorporation, Cornerstone Roots, Cali P, Ras Charmer & Ginjah, na súpiske je mnoho ďalších kvalitných mien ako napríklad Solo Banton & Deadly Hunta, Cornadoor, Mr. Cocoman, Braintheft, MC Zulu, Soca Twins, Krak In Dub & MC Troy, Daddy & Hypa, Digital Dubs, 3gga & Emiliano, Damalistok, Haf & La3no Cubano, AMO, Čistychov & Mišo Biely.

Dub stage bude mať zvukovo aj umelecky pod palcom legendárny škótsky soundsystém Mungo’s Hi-Fi.

Na bratislavských Zlatých pieskoch bude znieť reggae, dancehall, dub, hiphop, raggajungle, dubstep a príbuzné žánre, pre návštevníkov sú pripravené aj tanečné workshopy, športové aktivity, preteky vodných bicyklov, spoločná jóga, karibská kuchyňa, bubnová škola, to všetko s príjemným pobytom v prírode pri vode.

www.uprising.sk