Uprising poteší aj dnb fanúšikov, do pozície elektronického headlinera pribudol High Contrast Live

High Contrast Lincoln19489 Revised

S bratislavským Uprisingom sa každoročne spája aj atraktívny elektronický line-up pre pokročilejšie nočné hodiny. Ani tento rok nespravili organizátori výnimku a na jedenásty ročník Uprisingu mieria 24.-25. augusta drumnbassové hviezdy z Veľkej Británie: Dub Phizix & Strategy a High Contrast live show.

Dub Phizix & Strategy nie sú žiadnou novinkou na dnb scéne. Zohratá dvojka má na konte hneď niekoľko kultových trackov, ktoré oslovili široké spektrum publika, ako bola napríklad spolupráca so Skeptical a ich výsledný Marka či Buffalo Charge. Dub Phizix stiera hranice medzi lámanými beatmi a ďalšími žánrami tak prirodzene ako iní dýchajú a s MC Strategy predstavili svoju show na všetkých kontintentoch sveta.

High Contrast je pojem už od neskorých 90. rokov. Svetový producent,  vyhľadávaný širokým spektrom interpretov vrátane popovej Adele, Kanye Westa či DJ Fresh, si získal masívny prehľad v hudbe takým skromným začiatkom ako predajca v obchode s tanečnou hudbou. Odvtedy ušiel High Contrast kus cesty, vďaka spolupráci s legendárnou kapelou Underground sa dostal dokonca aj k príprave hudby na otvárací ceremoniál olympijských hier v roku 2012. A že má tento britský hudobník zmysel pre veľkolepú show, dokazuje aj svojou ospevovanou live show s kapelou, s ktorou prichádza vôbec po prvýkrát do našich končín práve na Uprising Festival.

Pódiá s oboma interpretmi budú zdieľať tento rok už ohlásené mená ako Lady Leshurr, Benny Page, Onyx & Dope D.O.D., Lee Scratch Perry & Mad Professor, Gentleman, Julian Marley, Mellow Mood či Inner Circle a množstvo ďalších. Vstupenky za výhodných 50€ je možné kúpiť v sieti Ticketportal do 29. júna, neskôr sa cena zvyšuje.

VSTUPENKY

Viac info:

Zdroj: TS / Sveťo Moravčík