Uprising otvára brány už o dva týždne, warm-up túto sobotu

Uprising otvára brány už o dva týždne, warm-up túto sobotu BOMBING 2

Deviaty ročník nášho najväčšieho reggae festivalu Uprising sa začína už o dva týždne. Plagát je preplnený skvelými menami žánru. Tešiť sa môžeme na Alborosieho, Taliana s jamajským občianstvom, ktorý príde na festival po šiestich rokoch, či Nigérijčanku Nneku, spievajúcu v jazyku Igbo a angličtine a žijúcu v Nemecku, ktorá vystupovala v Ateliéri Babylon v roku 2012 a 2015.

Odpáliť svoj set sa na Uprising už po tretíkrát chystajú švédski Looptroop Rockers. Naopak prvýkrát zavítajú na Uprising obrovské hviezdy jamajského roots reggae The Congos. Ich krajan Konshens predstaví novú tvár jamajskej hudby – dancehall a soca music. Jamajčan narodený v New Yorku Tarrus Riley, svetová hviezda lovers rocku prinesie na pódium obrovskú energiu. Tou nebude šetriť ani balkánska úderka Dubioza kolektiv, chlapci z Bosny a Hercegoviny sa u nás predstavili už niekoľkokrát, či už na Pohode alebo na samostatných koncertoch. Fúziu dubstepu, drum and bassu, rocku a elektroniky prinesie londýnska smršť Modestep. Oldschoolový hip-hop, funky a disco predvedú legendy The Sugarhill Gang.

Zo Slovenska uvidíme napríklad La3no Cubano, Billyho Barmana, Medial Banana, N3O akustiku, Názov stavby či Hafa a Beyuza. Tým ale výpočet chystaných vystúpení ani zďaleka nekončí. Nadupaný line-up si skontrolujte na www.uprising.sk alebo na FB.

Už v sobotu 13. augusta 2016 sa v klube Re:fresh v Bratislave uskutoční Re:ggaeneracia – Uprising official warm-up. O poriadnu dávku ska sa postarajú vinyloví nadšenci The Ugly Selectors, reggae a dancehall náklad prinesie Fadda Ekop z One Family Soundu a na záver vás potlačí dubová basa od selektorov z bratislavského soundsystemu Dub Settlers Hifi. Okrem hudby, čo máte tak radi, si na warm-upe budete môcť zakúpiť zvýhodnené lístky na festival a niektorých šťastlivcov čakajú aj darčeky od Uprisingu!

A potom sa už môžete tešiť na všetky tie skvelé hviezdy na festivale. No najväčšími hviezdami ste samozrejme vy a atmosféra, ktorú spolu vytvoríme!

Text: Martina Jarolínová
Foto: Tomáš Ormandy