Uprising dopĺňa zoznam headlinerov, do Bratislavy mieri Gentleman

UPRISING 2011 UŽ O DVA TÝŽDNE BOMBING 6

Tohtoročný súpis Uprising headlinerov ešte stále nekončí! Do Bratislavy mieri nemecká reggae hviezda, ktorá má na konte už desať albumov, jeho piesne sú v rotácii jamajských rádií, za sebou má dvadsať viac než plodných rokov na hudobnej scéne a spoluprácu s tak zvučnými menami ako je Shaggy, Sean Paul, Ky-Mani Marley, či Alborosie alebo Aloe Blacc. 24. a 25. augusta sa v Bratislave uskutoční už jedenásty ročník festivalu Uprising, ktorý svojou show poctí Gentleman.

Hovorí sa, že keď robíte veci odhodlane a so srdcom, úspech si vás nájde. Tak to bolo aj v prípade Tilmanna Otta, mladého chlapca, ktorý sa venoval spevu už od svojich jedenástich rokov a po návšteve Jamajky vo svojich 18 rokoch sa rozhodol naplno venovať reggae a nahrať svoj debutový album. “Trodin On” bol jednou z prvých lastovičiek nemeckej reggae scény a medzinárodný úspech mu priniesol už druhý album “Journey to Jah“.

Dnes, po dvadsiatich rokoch na scéne, sa Gentleman právom radí medzi najúspešnejších európskych reggae interpretov. S citom a obrovskou dávkou skúseností kombinuje roots, dancehall a nebráni sa ani vplyvu elektronickejších žánrov. Dodnes je pravidelným návštevníkom jamajských nahrávacích štúdií a v roku 2015 sa stal vôbec prvým reggae interpretom na svete, ktorý sa dostal na prestížne pódium MTV Unplugged. Jeho akustické prerábky hitov ako “Dem Gone” či “Superior” si získali pozornosť a úspech aj u popovejšieho publika a pod značkou MTV Unplugged následne absolvoval aj úspešnú vypredanú koncertnú šnúru.

Veľkolepá show Gentlemana na konci augusta na Uprisingu predstaví prierez jeho pestrou dvadsaťročnou tvorbou aj najväčšími hitmi. Nepremeškajte festivalovú bodku na záver leta s touto európskou reggae superstar a ďalšími skvelými umelcami ako Inner Circle, Lady Leshurr, Million Stylez, Lee Scratch Perry & Mad Professor či Mighty Diamonds alebo Benny Page. Vstupenky za predpredajových 45€ zoženiete v sieti Ticketportal do piatku 18. mája, neskôr sa cena bude zvyšovať.

VSTUPENKY

UPRISING

Zdroj: TS / Sveťo Moravčík