STANICA ŽILINA – ZÁRIEČIE – program na máj

Milan Guštar vystaví v Novej synagóge zvuk organu a zvonov BOMBING 5

utorok 1. 5., 17.00 a 20.00

kino

Odnikiaľ (r. Fatih Akin)

Katjin život sa otrasie v základoch, keď pri bombovom útoku príde o syna a manžela. Rodina a priatelia sa jej snažia byť v ťažkých chvíľach oporou, Katja však nemôže žiť ďalej s vedomím, že vrahovia jej rodiny chodia beztrestne po slobode. V hlavnej úlohe thrilleru Fatiha Akina o pomste a spravodlivosti exceluje Diane Kruger.

Odnikiaľ (Aus dem Nichts) – Fatih Akin / D, FR / 2017 / 106 min / české titulky

štvrtok a piatok, 3. a 4. 5., 19.00

tanečno-divadelné predstavenie

Debris Company: EPIC

Akú asi podobu môže mať brechtovské divadlo v dnešnom čase? Nezvyčajný projekt súboru Debris Company EPIC sa inšpiruje východiskami Bertolda Brechta, aby sa trochu netypicky pre svoju doterajšiu tvorbu vybrali na nový divadelný terén, kde sa mieša súčasný tanec s moderným poňatím opery, gýču – entertainmentu a novými technológiami v neúprosnom mixe s filmami zo začiatku dvadsiatych – tridsiatych rokov.

Koncept a réžia: Jozef Vlk

Účinkujú: Juraj Hrčka, Daniel Raček, Nikoleta Rafaelisová, Stanislava Vlčeková

sobota 5. 5., 12.00

jazyková kaviareň

BlaBlaBar #2

Pokračovanie neformálnej jazykovej kaviarne, ktorú organizujú európski dobrovoľníci Stanice. Tentokrát vás pozývame na medzinárodný obed v záhrade, v uvoľnenej a družnej atmosfére. Hodovať budeme na francúzsky spôsob – necháme si dostatok času na ochutnávanie a rozprávanie o dobrom jedle. Bude to dobrá príležitosť objaviť zahraničné špecality a precvičiť cudzie jazyky. Budeme radi, ak prinesiete tradičné jedlo zo svojej krajiny alebo domácu špecialitu. V prípade akýchkoľvek otázok píšte na dobrovolnici@stanica.sk.

nedeľa 6. 5., 19.00

prednáška

Whiskyho cestovateľské kino: Nepál

Viac ako 500 km pochodu, sám bez nosičov a jakov cez himalájske sedlá vo výškach aj 5.500 metrov nad morom, Annapurna circuit v časoch, keď tadiaľ ešte neviedla cesta, najvyššie položené jazero sveta, magické Káthmandu, budhistická atmosféra, nepálska aj tibetská kultúra, ale aj nosorožce v národných parkoch nížin južného Nepálu. O tom všetkom bude reč na ďalšom pokračovaní Whiskyho cestovateľského kina.

utorok 8. 5., 17.00 a 20.00

kino

Thelma (r. Joachim Trier)

Krehká Thelma práve nastúpila na vysokú školu. Aj napriek veľkej snahe rodičov kontrolovať každý jej krok prvýkrát skúša nezávislosť a vír študentského života. Keď sa však zamiluje do krásnej spolužiačky Anjy, začnú sa v jej okolí diať nevysvetliteľné a desivé veci a Thelma s hrôzou zisťuje, že ich príčinou je možno ona sama. Uhrančivý thriller o najtemnejších ľudských túžbach, rodinných prekliatiach a zakázanej láske natočil jeden z najtalentovanejších škandinávskych tvorcov súčasnosti – Joachim Trier.

Thelma – Joachim Trier / NO, FR, DK, SE / 2017 / 116 min / české titulky

streda 9. 5., 10.00

prednáška

Nosenie detí očami fyzioterapeutky

Doobedná prednáška pre mamičky a oteckov, ktorí nosia deti v šatkách alebo babyvakoch, ale aj pre tých, ktorí sa s nosením doteraz nestretli, ale radi by sa o tom niečo viac dozvedeli. Bude aj priestor pre Vaše otázky. Prednášajúce: Radka Šefferová a Janka Kavcová. Akcia je súčasťou Európskeho týždna nosenia detí.

štvrtok 10. 5., 20.00

koncert

KIAP (No, Cz)

Česko-nórske trio muzikantov (Michal Wróblewski – alt saxofón, Magnus Jønnum Grimnes – elektrická gitara, Magnus Sefaniassen Eide – bicie), ktorých spája spoločný záujem o energetickú a extrovertnú hudbu. Ich zvuk je postavený na rifoch, grúvoch a opakujúcich sa vzorcoch, inšpiráciu hľadajú v žánroch ako rock, metal, či na avantgardnej scéne newyorského downtownu. Skladby tria sú veľmi otvorené a čerpajú z interakcie spoluhráčov v priestore medzi improvizáciou a kompozíciou.

piatok – nedeľa, 11. – 13. 5.

bábková dielňa pre deti a dospelých

Čože?! Vidličky a nože!

Pokračovanie bábkovej dielne s Dorou Bouzkovou a Jakubom Folvarčným. Po troch prípravných fázach (marec – máj – júl) oddelených tréningovými pauzami plánujeme dospieť k veľkolepej premiére úplne nového rodinného divadelného kusu. Premiéra predstavenia bude v posledný júlový víkend v rámci festivalu Kiosk. Počet účastníkov je uzavretý a nie je možné sa dodatočne prihlásiť.

piatok 11. 5., 19.00

koncert

Boiling Point, Beton, Sheeva Yoga (Cz), Mental Tension

Žilinská thrash-punková legenda Boiling Point oslavuje 10 rokov na scéne. Za ten čas stihli vydať niekoľko albumov a odohrať množstvo koncertov na Slovensku a v zahraničí. Horúci adept na undergroundový koncert roka. Line-up doplnie spriatelené kapely Sheeva Yoga, Beton a Mental Tension.

nedeľa 13. 5., 17.00

komunitná večera

Vegánska nedeľa

Leto klope na dvere a tak pozývame na ďalšiu Vegánsku nedeľu, tentokrát s otvorenou témou. Ak bude počasie priať, na našich a vašich dobrotách si spoločne pochutíme vonku na terase. Snáď sa vidíme v čo najväčšom počte.

utorok 15. 5., 17.00 a 20.00

kino

Krotká (r. Sergej Loznica)

Jedného dňa sa ruskej žene, ktorá žije v zapadnutej dedinke, vráti balíček, ktorý poslala svojmu uväznenému manželovi. Vystrašená a plná obáv sa vydáva na pitoresknú cestu do odľahlej časti krajiny, kde stojí väzenie, pre mnohých však skôr nedobytná pevnosť. Čaká ju byrokratická absurdita, vierolomné charaktery zo spoločenskej spodiny, krivdy, násilie i poznanie, že väzenie nekončí stenami a ostnatými drôtmi, ale pokračuje ďaleko za ich hranice.

Krotká (Кроткая) – Sergej Loznica / FR, NL, D, RU, LV, UA / 2017 / 143 min / české titulky

streda 16. 5., 18.00 – 22.00, rôzne miesta v Žiline

Noc literatúry

Tradičná májová potulka za literatúrou po ôsmich netradičných miestach v meste bude tento rok okrem kníh oslavovať aj hudbu. Miesta, kde sa bude čítať i osobnosti, ktoré budú čítať ukážky z diel európskej literatúry, budú nejakým spôsobom s hudbou súvisieť. Celú akciu otvorí koncert komorného zoskupenia Trio avante o 17.00 h v kaviarni Novej synagógy. Čítania budú prebiehať od 18.00 paralelne na všetkých miestach v 30 minútových intervaloch (15 min. čítanie, 15 min. presun na ďalšie miesto). Na každom z miest získate brožúrku s podrobnými informáciami a mapkou, svoju trasu si volíte sami a môže začať v ľubovoľnom bode. Podujatie ukončí literárne ponocovanie v Novej synagóge.

Noc literatúry je medzinárodný projekt, ktorý iniciovali České centrá rôznych európskych krajín. V jeden večer sa koná v mestách po celej Európe a v niekoľkých mestách na Slovensku. V Žiline Noc literatúry organizujeme v spolupráci s kníhkupectvom Artforum. Podrobný program nájdete na stránke www.stanica.sk, resp. v udalosti na Facebooku.

sobota 19. 5., 9.00 – 17.00

kutilská dielňa (nielen) pre ženy

Do-it-herself: Pure Junk

Žilinská firma Pure Junk sa okrem iného venuje výrobe nábytku z recyklovaného dreva. Na májovom workshope Do-it-herself sa s vami podelia o svoje skúsenosti a zručnosti. Vy si len vymyslíte produkt, ktorý chcete vyrobiť – nemusí ísť o úplne novú vec, môžete kľudne zrepasovať niečo, čo už doma máte. Organizátori zabezpečia náradie, materiál, farby, laky a všetky komponenty potrebné pre výrobu. Prihlasovanie je otvorené od 25. 4. na stránke www.purejunk.sk.

sobota 19. 5., 17.00

tanečné predstavenie pre malých aj veľkých

Priestor súčasného tanca: Jumika

Jumika je tajomná bytosť, ktorá ma spája s domovom od ktorého som vzdialená, je mojím spojením so slovanskými koreňmi; je všetkým a cíti všetko. Svety sa schovávajú v jej šatách.“ Autorské tanečné predstavenie doplní tanečno-pohybový workshop Dialóg pre deti a ich rodičov. PST je iniciatíva na podporu súčasného tanca v Košiciach.

nedeľa 20. 5., 19.00

prednáška

Cestovateľské kino: Potulky Južnou Kóreou a Čínou

Kórejský streetfood, hanboky (tradičné šaty), lampiónový festival, národné parky, hranica so severným susedom. Jedinečný mix tradičného s moderným. A prečo Kórejčania milujú spanie v saunách? Toto a mnoho iných zaujímavostí a príhod si vypočujete a pozriete na poslednej z troch prednášok Tomáša Skukalíka z jeho sedemmesačného sólo tripu z Teheránu do Pekingu. Celkom na záver jeho ázijského dobrodružstva sa teda prejdeme aj po Veľkom čínskom múre a navštívime pekingské Zakázané mesto.

utorok 22. 5., 17.00 a 20.00

kino

Custody (r. Xavier Legrand)

Po rozvode rodičov sa Julien ocitne v striedavej opatere. Eskalujúce spory medzi násilníckym otcom a nešťastnou matkou ho dovedú až na okraj priepasti. Aby zabránil najhoršiemu, je odhodlaný urobiť čokoľvek. Xavier Legrand používa k vytvoreniu atmosféry silného emocionálneho napätia dlhé, takmer dokumentárne zábery.

Custody (Jusqu’à la garde) – Xavier Legrand / FR / 2017 / 93 min / české titulky

streda 23. 5., 19.00

prednáška

Noc prísne zakázaných filmov s Petrom Konečným

Môže byť návšteva kina škodlivá? Násilie, pornografia, propaganda či vulgárnosť boli v kinematografii prítomné už dávno. Naozaj však platí, že nás filmy „kazia“ a ich dosah na divákov by mal byť regulovaný? Nocou zakázaných filmov vás prevedie šéfredaktor portálu kinema.sk Peter Konečný.

sobota 26. 5., 20.00

koncert a párty

Petijee & Space Cats, dj Michal Mishek

Domáci producent Petijee vo svojej tvorbe mieša hiphop a soul. Charakteristické sú pre ňu lámané beaty doplnené o samplované a hrané vrstvy. Pre live interpretáciu svojho debutového albumu Soul Paper Scissors sa spojil s kapelou Space Cats, ktorá hrá rôzne žánre elektronickej hudby naživo. Space Cats tvoria hudobníci, ktorých môžeme poznať z rôznych slovenských hudobných projektov ako La3no Cubano, či Solid Move. Pred a po koncerte sa o hudobnú selekciu postará dj Michal Mishek zo združenia Stereodisco.

nedeľa 27. 5., 16.00 – 19.00

pohybový workshop

3P – Priestor pre pohyb

Workshop pod vedením žilinskej tanečníčky, choreografky a režisérky tanečných filmov Zuzany Burianovej. Otvorený je komukoľvek so záujmom o kreatívnu pohybovú prácu so zameraním na fyzikalitu a jej princípy v individuálnom I skupinovom tvorivom procese. Info a prihlasovanie: Bashka Jombíková, bashka@tda.sk, 0904 485 142.

utorok 29. 5., 17.00 a 20.00

kino

Western (r. Valeska Grisebach)

Meinhard je samotársky robotník, ktorý z diaľky pozoruje život s nečitateľným úsmevom. Nikde sa necíti doma, preto mu nerobí problém prijať prácu v zapadnutom kúte Bulharska. Odľahlá divočina, jazyková bariéra a cudzinci, ktorí o ňom nič nevedia, umožňujú Meinhardovi rozprávať o sebe iný príbeh a vystupovať ako hrdina a ochranca slabých. Na mieste, kde si ľudia lepšie rozumejú bez slov, pocíti naliehavú túžbu niekam patriť. Aj za cenu toho, že si znepriatelí krajanov, ktorí na domorodcov pozerajú zvrchu a nijako sa nenamáhajú udržovať dobré vzťahy. Pokorný film o obyčajných ľuďoch a neskrotenom mieste mimo civilizácie.

Western – Valeska Grisebach / D, BG, AT / 2017 / 119 min / české titulky

Stanica Žilina-Záriečie

Kultúrne centrum Stanica prevádzkuje občianske združenie Truc sphérique. Viac info aj aktuálne o programe na www.stanica.sk. Vstupenky sú dostupné cez www.tootoot.fm.

CAFÉ_Stanica

Kaviareň na Stanici je otvorená každý pracovný deň od 10.00 do 22.00 h, v ostatných dňoch od 12.00 do 22.00 h a počas večerných akcií. K dispozícii je bezplatný wi-fi hot spot a bezplatné parkovanie, celý areál vrátane toaliet je bezbariérový.

Stanicu nájdete aj na:

Facebook – http://www.facebook.com/stanicazilina

Twitter – http://www.twitter.com/stanicazilina

Instagram – http://instagram.com/stanicazilina

Flickr – http://www.flickr.com/photos/stanica/sets/

Youtube – http://www.youtube.com/stanicask

 

Nová synagóga Žilina

14. 4. – 10. 6.

výstava

Dalibor Bača: Definitívne nedokončené

Hosť: András Cséfalvay

24 veží zo skla a asfaltu inštaloval tri týždne Dalibor Bača pod kupolu Novej synagógy, do centra modernistickej architektúry, ktorá priestor člení a tvorí vo viere v ľudský pokrok, pevné štruktúry, spravodlivosť geometrie. Naopak, asfaltovo-sklené veže obsahujú možnosť pádu ako svoj východiskový prvok, ich štruktúra je od základu krehká a efemérna. Dielo „Definitívne nedokončené“ skúma interakciu medzi týmito dvoma systémami. Do veľkej miery spočíva v procese, ktorý ukáže, ako sa so sebou vysporiadajú: či priestor synagógy odmietne veže ako parazita, alebo nájdu stabilitu a vytvoria symbiózu akéhosi utopického prekariátu / prekérnej moderny. Ak dôjde k zrúteniu veží, bude to vplyvom podmienok v synagóge – teploty a vlhkosti priestoru, počasia, aktérov, ktoré sa nedajú dopredu určiť.

Dielo „Purgatorius“ Andrása Cséfalvaya, hosťa výstavy, v dvojitej paralelnej videoprojekcií a sprievodnom texte špekuluje o tom, či človek nie je umelou inteligenciou, ktorú vytvorili iné organizmy ako utilitárny nástroj, ale tento projekt sa im vymkol z rúk. Ak sa však kolobeh zopakuje dôsledne, je veľmi pravdepodobné, že nami vytvorené umelé inteligencie čoskoro podľahnú sebapochybnostiam a lenivosti, presne podľa nášho vzoru.

streda 2. 5., 18.00

geologická intervencia do výstavy

Monika Orvošová, Ján Madarás: Človek ako vedúca skamenelina

Čas v geológii neplynie podľa našich ľudských mierok. Najdôležitejšie zmeny sa dejú v rámci ľudského pozorovania pomaly, nebadane, po milimetroch, či centimetroch za rok. Ale za milióny rokov sú to zmeny prevratné. Čo by mohlo po zmiznutí človeka na Zemi ostať dlhodobo zachované? Čo by mohla obsahovať geologická vrstva, o ktorej by naši hypotetickí nasledovníci mohli povedať, že vznikla v ére zvanej antropocén?

Monika Orvošová je paleoklimatologička, Ján Madarás je geológ.

streda 2. 5., 19.00

akordeónový recitál

Tibor Iván

Akordeón bude ďalší z radu koncertných nástrojov, ktorý overí akustické špecifiká priestoru. Na znení akordeónu je atraktívne predovšetkým to, že je založené na narábaní so zhromažďovaným vzduchom. Sólový koncert v podaní mladého interpreta, ktorý si to po ukončení konzervatória namieril priamo do centra špičkovej akordeónovej komunity – do Sibeliovej akadémie vo fínskych Helsinkách.

štvrtok 24. 5., 18.00

komentovaná prechádzka mestom

Peter Szalay: Po utópiách. Pozostatky vertikálnych miest.

Plató v architektúre je plochou stavebne vyzdvihnutou nad terén dostatočne vysoko na to, aby z neho bol výhľad do krajiny. Je priestorom potenciálu, „zelenou lúkou“, plochou snažiacou sa redukovať svoj kontext, na ktorej sa môže odohrávať zdanlivo čokoľvek. Vo svojej horizontalite je plató priestorom rovnosti, súčasne však jeho vyzdvihnutie nad zem segreguje, je konštruktom modernej inžinierskej racionality, technoutopického sna o skrotení prírody. Počas komentovanej prechádzky mestom s teoretikom architektúry a urbanizmu Petrom Szalayom sa pokúsime identifikovať pozostatky vertikálnych miest v Žiline a konfrontovať modernistické utopické vízie so súčasnosťou.

štvrtok 24. 5., 20.00

zvukové performance

Slavo Krekovič: Dystopium des Volkes

Algoritmická zvuková apokalypsa so syntetickou speváčkou a s neistým koncom je inšpirovaná vizionárskymi textami Cybernetic Culture Research Unit z 90. rokov a postupne narastajúcou vládou strojov nad spoločenským vývojom v akcelerujúcej situácii, kedy sa technológie stávajú novým náboženstvom. Podľahnúť s výčitkami? Bez nich? Alebo dokonca hrdinsky vzdorovať? O zodpovednosť za výsledok sa performer delí napoly so softvérom, generujúcim za pochodu komplexné procesy. Narastajúca zložitosť vzťahov medzi prvkami systému začína nielen presahovať možnosti ľudského vnímania, ale po prekročení určitej, ťažko odhadnuteľnej medze hrozí kolaps.

piatok 25. 5., 16.00 – 19.00

diskusia / okrúhly stôl

Ako zostať umelcom po skončení školy?

Slovensko je zem zasľúbená umeleckému vzdelávaniu: existuje tu viac než 70 stredných odborných škôl, ktoré ponúkaju umelecké študijné programy. Umelecké akadémie máme okrem Bratislavy aj v Banskej Bystrici a v Košiciach. Aká je úroveň vzdelávania v oblasti vizuálneho umenia na Slovensku? Ako reaguje akademická príprava na potrebu budovania kariérnych stratégií umelcov? Aké sú kľúčové faktory na to, aby sa absolvent umeleckej školy etabloval ako profesionálny umelec? Aké podporné mechanizmy fungujú pre mladých umelcov? Ako funguje systém galerijnej prevádzky? Prečo galérie neplatia umelcom za výstavy? Ako sa dá zostať umelcom po skončení školy?

Hostia: Tomáš Vaněk, Ilona Németh, Jozef Kovalčík, Peter Tajkov, Viktor Frešo, Jaro Varga, Kristína Országhová, Dalibor Bača

Moderuje: Fedor Blaščák

pondelok 28. 5., 19.00

prezentácia Európskej dobrovoľníckej služby

Pakuj sa do Európy!

Vďaka Európskej dobrovoľníckej službe (EVS) sme na Stanici a v Synagóge od roku 2001 hosťovali už viac ako 50 mladých ľudí a podobný počet dobrovoľníkov sme vyslali do zahraničia. Pravidelne o tomto projekte informujeme širokú verejnosť, aby sa o ňom dozvedel čo najväčší počet možných záujemcov. Na neformálnom stretnutí sa dozviete, ako sa dá dobrovoľníckej služby zúčastniť, čo všetko to obnáša a ako môže celý proces prebiehať. Informácie vám poskytnú ľudia zo Stanice (aj iných organizácií), ktorí už na EVSke boli, ktorí ju práve absolvujú alebo ktorí s dobrovoľníkmi každý deň pracujú. Svoje osobné skúsenosti porozprávajú aj naši aktuálni dobrovoľníci a dobrovoľníčky. Viac info získate na nienke@stanica.sk.

utorok 29. 5., 19.00

koncert

Chasidské piesne

Unikátna a dlhodobá umelecká spolupráca bratislavského rabína a popredných osobností nášho hudobno-interpretačného umenia. Pozývame vypočuť si tradičné formy s netradičnými presahmi „…od starého k novému, od ľudového k džezovému, od sakrálneho k sekulárnemu…“ (Juraj Kušnierik).

Baruch Myers – klavír, spev; Jozef Lupták – violončelo; Miloš Valent – husle, viola; Boris Lenko – akordeón

streda 30. 5., 13.00 – 19.00

pohybová intervencia do výstavy

Definitívne otvorenie tela

Tak ako 24 asfaltovo-sklenených veží Dalibora Baču v sebe obsahuje možnosť pádu ako svoj východiskový prvok, tak aj prítomnosť troch tiel v ich tesnej blízkosti v sebe obsahuje možnosť zranenia v dôsledku ich možného pádu. V tom spočíva východisko fyzickej intervencie do výstavy Definitívne nedokončené. Ide tu však o odhodlanie, vedomú účasť, definitívne otvorenie tela, vystavenie sa možnosti tomuto pádu bez akejkoľvek ochrany alebo scenára úteku. Takto otvorené telo je telo, ktoré je obrazom, nie zobrazením niečoho.

Táto fyzická intervencia je súčasťou tvorivého procesu na pripravovanej „performatívnej eseji“ Jara Viňarského pod názvom The Touch of the Open. Intervencia sa bude odohrávať počas šiestich hodín v otváracej dobe Novej synagógy.

Tri telá: Jaro Viňarský, Tomáš Janypka, Matthew Rogers

Galéria Plusmínusnula

12. 5. – 15. 6.

výstava

Jonáš Strouhal: Bistro Affluenza

Bistro Affluenza vám prináša revolučný zážitok plnohodnotného stravovania špeciálne pripraveného práve pre tie chvíle, kedy vám profesná záťaž prerastá cez hlavu a potrebujete pohotovo doplniť potrebnú energiu, aby bol váš deň úspešný a produktívny. Affluenza navyše ponúka nad rámec neutrálne lahodného kulinárskeho zážitku tiež možnosť pokojného meditatívneho zastavenia a upokojenia v rušnom behu vašej kariéry. Bistro Affluenza, vaša nová energizujúca zastávka na každý deň!

Jonáš Strouhal, absolvent ateliéru Supermédií na UMPRUM. Jeho práce sú vždy do určitej miery v dialógu s novými technológiami a reflektujú autorove osobné záujmy a prístupy. Charakter výstupov sa mení, od videoartu a grafiky, cez inštaláciu, intervencie až k performatívnym akciám. Osciluje medzi rolami umelca, vedca či sociológa, ktoré dôvtipne prepája.

Kurátori: Laura Amann a Jen Kratochvil, Significant Other

Vernisáž výstavy: piatok 11. 5., 18.00

streda 23. 5., 18.00

lektorská prechádzka výstavou

Interpretačný raj: Dospelácky raj!

Komentovanú návštevu výstavy Jonáša Strouhala sme sa rozhodli limitovať dospelosťou, zrelosťou zúčastnených. Budeme sa totiž baviť o tom, ako nahota ľudského tela provokuje, ako vytvára odstup a ostych, ako nás láka, zaskočí, odpudzuje, pohoršuje. Na príkladoch z dejín umenia, filmu alebo reklamy vám vysvetlíme pojmy gýč, populárna, nízka i vysoká konzumná kultúra. Odskúšame si, čo znamená interaktivita umeleckého diela, ako dielo funguje vďaka našej aktívnej účasti i bez nej. Stretneme sa v galérii premenenej na neobyčajné rajské bistro. Vašimi sprievodcami budú umelci Lucia Gašparovičová a Juraj Gábor.

Nová synagóga Žilina

Kultúrny priestor Nová synagóga prevádzkuje občianske združenie Truc sphérique. Otvorené je od stredy do nedele v čase od 13.00 do 19.00 h a počas večerných akcií. Viac info aj aktuálne o programe na www.novasynagoga.sk.

Galéria Plusmínusnula

Galériu nájdete v infocentre pri Novej synagóge na Hurbanovej ulici č. 11, otvorené je v pracovné dni od 12.00 do 17.00 h. Vstup je voľný. Viac info aj aktuálne o programe na www.plusminusnula.sk.