UPRISING 2011 UŽ O DVA TÝŽDNE

UPRISING 2011 UŽ O DVA TÝŽDNE BOMBING 6

Presne o dva týždne sa na Bratislavských Zlatých pieskoch otvoria brány najväčšieho reggea festivalu v strednej európe UPRISING 2011. Festivalu sa podarilo dostať medzi TOP 40 európskych festivalov. Tento rok sú na Zlatých pieskoch v Bratislave pripravené 4 stage. Okrem reggea sa na Uprisingu vystriedajú aj dancehall, ska, latino, hip-hop, dub, dubstep, ragga-jungle a dnb. Okrem hudby festival ponúka aj kultúrno-športové aktivity. Ako je futbalový turnaj, preteky na vodných bicykloch, exhibícia bikerov a skaterov na U-rampe, tanečný dancehall workshop, greffity wall a veľa iného. Cenu vstupeniek usporiadatelia v predpredaji stanovili na 29€ a priamo na mieste 35€ (ceny sú za dvojdňovú vstupenku). Program je rok od roka lepší, a aj tento rok sa organizátorom podarilo pritiahnuť veľké mená hudobnej scény. Postupne Vám predstavíme všetky stage. Ako s prvým začnem s najväčším MAIN STAGE.

Piatok:

Ako prvá sa predstavý 9 členná free-pop alternatívna hudobná skupina Hugo Čáves Orchestra, ktorá prináša nové chápanie hudby, kombinuje viaceré hudobné štýly s elektronikou, živými nástrojmi a dychovou sekciou. Ich strhujúce živé performance sú plné napätia a neočakávaných udalostí. Predstavili sa už na viacerých koncertoch v slovenských mestách a kluboch, ako aj na medzinárodnej scéne v Maďarsku, Poľsku a v Čechách.

Ako druhá sa predstaví mladá slovenská kapela Medial Banana. Táto kapelka vznikla v roku 2009. Nosným žánrom je reggea ale hrajú aj dancehall, dnb, dubstep, funky, rock, jazz. Medial Banana sa okrem iného zúčastnili aj na festivale www.drumselecta.cz, Rudava Summer Beach 2010 a iné.

Ďaľšou Slovenskou a kapelou ktorá sa predstavý je HIP-HOPové zoskupenie z Bratislavy AMO & BAND. Chalani z tejto formácie majú toho za sebou dosť veľa a myslím si, že ich netreba ani nejako extra predstavovať. Koncom septembra by malo AMO vydať svoj ďalší album s názvom „POSITIVE“ na ktorom napríklad hosťuje aj najznámejšia Slovenská SKA kapela POLEMIC s ktorými nahrali aj video s názvom „SPOLU“. Po dlhšej dobe AMO predstaví aj novú koncertnú šou na ktorej zahrajú aj nové tracky ktoré možno nepoznáte.

Po AMO príde na radu prvý Jamajský MCs na Uprisingu a je ním MCs PERFECT GIDDIMANI. S vlastnou tvorbou začal koncom 90.rokov. Média si ho prvý krát poriadne všimli v roku 2004 keď vydal track s názvom „LOCK ME UP“. V jeho kariére bol prelomový jeho druhý album s názvom „BORN DEAD WITH LIFE“, s ktorým sa presadil na celom svete. Momentálne má PERFECT GIDDIMANI na svojom konte už 4 albumy. Na jeho vystúpení môžete počuť Roots Reggae, Dancehall a Hip Hop.Na Uprisingu vystúpi Perfect Giddimani s top backing bandom House Of Riddim, ktorý minulý rok sprevádzali napr. Jah Masona!

Svoju veľkolepú šou predstavý ďaľším Jamaský rasta LUTAN FYAH. Svoju kariéru odpálil v roku 1999. Od tej doby stihol natočiť 10 albumov a nespočetné množstvo samostatných singlov. Lutan Fyah spolupracoval s jamaským spevákom Jah Masonom (koncertoval na UPRISINGU 2010). Lutan sa môže pýšiť hitmy ako sú „De La Vega“, „Save the Juvenille“, „Phantom War“, a mnoho ďaľších.

 

Medzi najväčšie úlovky tohto ročného UPRISINGU bez pochyby patrí nemecký reggea spevák GENTLEMAN s bandom THE EVOLUTION. Tohto speváka pozná azda každý. Má toho za sebou veľmi veľa. Svoju kariéru začal v roku 1999 s albumom „TRODIN ON“. Do teraz Gentleman vydal 6 albumov. Medzi jeho najznámejšie hity patria napríklad: ‘Dem Gone’, ‘Leave Us Alone’, ‘Superior’.Všetci sa tešíme na jeho reggea – dancehall šou.

 

Svoju MEGAenergickú šou predvedie na záver piatkového večera, Britské zoskupenie FOREIGN BEGGARS. Na hudobnej scéne su od roku 1996 a na svojom konte majú 5 úspešných albumov. Predstavili sa po boku takých mien ako sú The PRODIGY, DE LA SOUL, SNOOP DOG. Ich MEGAŠou ukazujú na najväčších festivaloch v Európe. Okrem HIP-HOPu hrajú aj dupstep, grime a dnb. Objavili sa aj v nomináciach URBAN MUSIC AWARDS za najlepšie európske hip-hopové vystúpenie. Takže je sa na čo tešiť, piatkový večer bude veľký zážitok.

PS: v predstavovaní kapiel budeme pokračovať v ďaľších dňoch.