Tri prosté dôvody jedinečnosti… GRAPE festival 2012

Tri prosté dôvody jedinečnosti...  GRAPE festival 2012 BOMBING

Aj keď neskôr, ale predsa. Síce Vám neprinášame fotoreport ako ste zvyknutý, ale nemali sme fotografa, ktorý by mal čas fotiť toto jedinečné podujatie. To ale nevadí, fotiek je po celom internete dosť, zato takýto super report môžete čítať len na bombingu..:) Aj keď verím, že o rok sa k Eliške pripojí aj niekto s foťákom a okrem jej vymakaného reportu budú aj nejaké vymakané obrázky..:)

Tri prosté dôvody, kvôli ktorým je GRAPE na slovensku jedinečným festivalom s neopakovateľnou atmosférou

  1. Veľkosť festivalu. Kapacitne je festival natiahnutý na objem 10 000 ľudí. V rámci Európy ho teda môžeme považovať za menší festival, na Slovensku ho však rozhodne priradíme medzi tie väčšie. To ale neznamená, že telefón budete mať nonstop vybitý, pretože kamaráti vás ani za svet nebudú môcť v dave nájsť. Práve naopak, úplne nenútene stretávate všade svojich známych. Krásne mladé a usmiate tváre. Veľkosť festivalu považujem za jeho obrovskú prednosť. Mnohí ľudia, ktorí radi chodia na živé koncertné vystúpenia interpretov sa paradoxne festivalom vyhýbajú práve kvôli ich masovému charakteru. Myslím, že na festivale Grape sa tohto nemusíte obávať. Máte chuť užiť si koncert v kotli v prvých radách? – do sýtosti sa vyskáčte s desiatkou rovnakých nadšencov ako ste vy. Uprednostňujete pozorovať vystúpenie zdiaľky s dostatkom priestoru vôkol seba a pokojne pritom popíjať pivo? – i vy si pri koncertoch na festivale Grape bez problémov nájdete svoje miesto.
  2. Program festivalu Grape sa tento rok odohrával celkom na piatich rôznych pódiách. Od hlavného O2 stage-u, cez menšie SEAT IBIZA Stage, REDD’S Stage, RED BULL TOUR BUS a IFFBA Stage.  Spolu vystúpilo približne 50 zahraničných i domácich hudobných formácií cez notoricky známe ako je napríklad Morcheeba, a ďalšie rovnako zvučné ako Wolf Gang, Blood Red Shoes, The Subways, Example či The Twilight Sad, no rovnako i slovenské a české hudobné skvosty ako Tata Bojs, Puding Pani Elvisovej, Para, no zároveň i pre niekoho možno menej známi  interpreti  Make My Heart Explode, LUS3 či Airfare. Skrátka a dobre, hudobne kvalitne nabitý program, ktorý je však rozložený tak, že svoje obľúbené kapely a highilighty festivalu nezmeškáte a popri tom bez zhonu a naháňania sa stíhate vzhliadnuť aj menšie, či menej známe kapelky a príjemne sa nechať prekvapiť dobre zvládnutou hudobnou dramaturgiou festivalu. Popri tom však ponecháva dostatok času i na stretnutia s priateľmi, či už spoznávanie nových 🙂
  3. Pivo k festivalom jednoznačne patrí. A čím lepšie je pivo, tým viac si dokážete vychutnať príjemné letné teplé počasie na festivaly ako stvorené. Na festivale Grape sa tento rok čapoval vynikajúci Kozel. Rozhodne hodnotím ako najlepšie festivalové pivo sezóny.
A keď sa práve spoja všetky tieto faktory, vznikne jedinečná a neopakovateľná atmosféra jedného z našich obľúbených slovenských festivalov. Príjemná hudba, ktorá vie rozcítiť, pobaviť i bláznivo roztancovať, s kamarátmi ktorých stretávate a spoznávate na každom kroku pri pohári dobrého pivka. Cítili sme sa skvelo. Rozhodne sa vidíme i o rok.