Tomu sa povie reggae meno. Uprising ohlásil legendárnu kapelu THE WAILERS

Tomu sa povie reggae meno. Uprising ohlásil legendárnu kapelu THE WAILERS BOMBING

Desiaty ročník festivalu UPRISING bude veľký. Okrem už do dnes ohlásených veľkých mien ako napríklad SEAN PAUL, PENDULUM DJ SET & VERSE, ZION TRAIN, MACKA B a veľa ďalších, dnes organizátori pridali obrovskú reggae legendu. Reggae a Bob Marley – to je tá najlepšia kombinácia, avšak všetci vieme, že Bob na Uprising fyzicky už nepríde, aj keď veríme, že tento festival pozoruje z hudobného neba. Avšak členovia jeho kapely sú stále aktívni.

Na Zlaté piesky príde zahrať legenda THE WAILERS. 

The Wailers patria medzi najväčšie žijúce legendy reggae hudby. Práve počas účinkovania s nimi sa stal Bob Marley svetovou superstar a vôbec prvou celosvetovou hviezdou z krajiny tretieho sveta. Ich hudba je nadčasová, revolučná, uvedomelá a bude pre nás veľkým poteším privítať ich na pódiu Uprisingu a spoločne s nimi si zaspievať všetky ich nesmrteľné hity.

Bob Marley and The Wailers predali viac ako 250 miliónov kusov nosičov, vrátane albumu Exodus z roku 1977, ktorý bol ocenený ako najlepší album storočia podľa časopisu Time Magazine. Skladba “One Love” sa v roku 1999 stala pesničkou tisícročia podľa BBC. Bob Marley and The Wailers sú podľa Spin Magazine na 4. pozícii v zozname “50 najlepších kapiel všetkých čias”, z ktorých ostatné sú Led Zeppelin, Ramones, a na prvej priečke The Beatles. New York Times pomenoval Boba Marleyho ako najdôležitejšieho hudobníka 20. storočia. Všetky tieto úspechy sú ocenené vďaka veľkej tvorivosti, silným textom, pozitívnemu odkazu a nesmrteľnej a jedinečnej hudbe v produkcii špičkových hudobníkov, The Wailers.

Kapelu založili Peter Tosh, Bob Marley a Bunny Wailer

Kapelu The Wailers založili v roku 1963 Peter Tosh, Bob Marley a Bunny Wailer, ktorý sa na Uprisingu už predstavil v roku 2015. Na začiatku 70. rokov sa do kapely pridali bratia Carlton Barrett (bicie) a Aston “Family Man” Barrett (basová gitara), ktorí boli aj súčasťou The Upsetters, pod taktovkou Lee Scratch Perryho. Po tom, čo Tosh a Wailer kapelu v roku 1974 opustili, rozrástli sa o nových členov a z reggae hudby spoločne vytvorili celosvetový fenomén. Od roku 1973 až do 1980 koncertovali Bob Marley and The Wailers pred miliónmi fanúšikov po celom svete a nahrali množstvo nezabudnuteľných hitov. Od smutného roku 1981, kedy svet opustil nesmrteľný Bob Marley, pokračovali Family Man a Junior Marvin v ich poslaní udržiavať The Wailers a odkaz Boba Marleyho nažive. Odkaz ich piesní je aktuálny aj po 50-tich rokoch.  

Legendárna kapela The Wailers sa po niekoľkoročnej odmlke vracia na pódiá, a je nám veľkou cťou, že ich budeme môcť privítať aj na našom festivale, kam prinesú ich revolučný zvuk” prezradili organizátori na tento skvelý booking. K zakladateľovi Aston “Family Man” Barretovi sa pridali gitaristi z kapely, Junior Marvin a Donald Kinsey a pokračujú v rozširovaní hudobných dejín.

I keď je nemožné, aby pôvodná zostava koncertovala doteraz, v kapele sú aj členovia rodiny originálnej zostavy. Spevák Joshua David Berrett je pravý rastaman a posúva ďalej Bobov silný odkaz lásky a jednoty. Speváčka Shema McGregor je dcéra Judy Mowatt, ktorá bola jednou z troch vokalistiek I-Threes. Zvyšné dve boli Marcia Griffiths a Bobova manželka Rita Marley, s ktorou mali deti Ziggiho, Cedellu a Stephena. O kvalitný a autentický zvuk koncertu sa postará Dennis Thompson, sound engineer, ktorý v 70-tych rokoch sprevádzal kapelu po všetkých koncertoch. 

Ani tie najväčšie ocenenia a chvály však nevedia vyjadriť, čo táto nesmrteľná kapela a jej hudba dokázala urobiť s celým svetom, a čo znamená pre každého (nielen) reggae nadšenca. Príďte si naživo vypočuť a zaspievať hity ako “Is This Love”, “Could You Be Loved”, “Jammin” či “Buffalo Soldier”.

 

Zdroj: Uprising.sk