The Miženko Brothers poščipala punková Murena

tmb foto 2018

Videosingel Murena je ďalší hudobný počin nového projektu bratov Miženkovcov pôsobiacich v kapele Smola a Hrušky. Ide v poradí už o tretiu skladbu, ktorú nahrávali v domácom štúdiu Smola a Hrušky a finálny master doladili u Pavla Fecika v Recording Studio 11.11. Skladba dostala aj zaujímavý vizuál v podobe klipu, ktorý natáčali tak ako aj predošlé, v spolupráci s talentovaným filmárskym teamom Lexis Production.

Projekt The Miženko Brothers vznikol v roku 2016. Formáciu tvoria bratia JahnMatúš Miženkovci, ktorí si popri pôsobeniu v kapele Smola s Hrušky vytvorili vlastný projekt, kde prizvali aj svojho najmladšieho člena rodiny Jakuba. V skladbách chcú prezentovať svoj pohľad na svet a priniesť svoju autorskú hudobnú tvorbu, kde miešajú štýly ako sú funky, rap, punk a ska. Vydali 3 videosingle – Moja vec feat. Boms, Ľudia a aktuálnu novinku Murena.

Murena je spomienka na staré punkové časy v Novejši

Táto punková vec je o poopičných stavoch a spomienkou na naše staré časy, keď sme žili istý čas v Spišskej Novej Vsi a stretávali sa s naším kamarátom a punkáčom Ľubom Bašistom, ktorý tvrdil, že keď vypiješ a pomiešaš veľké množstvo alkoholu, vtedy príde Murena, doštípe ťa a si potom taký malátny. Časom to prejde, ale niekedy to trvá aj niekoľko dní. Prišlo nám to ako zaujímavý nápad na zhudobnenie. Radi na tie časy spomíname a tento song nám to bude pripomínať už navždy. Pri nahrávaní prvého dema skladby Murena sme zažívali podobné chvíle. S Matúšom sme stáli oproti sebe a nahrávali na jeden mikrofón nejaké pokriky, ktoré sa objavujú na konci klipu ako nejaké outro. Dôvod nášho smiechu bol,  že mi Matúš ukazoval, že mi smrdí z úst ako po riadnej opici a pritom on bol na tom rovnako. Chytili sme také záchvaty smiechu až nám tiekli slzy“, opisuje atmosféru vzniku a nahrávania skladby Jahn Miženko.

Klip sa nahrával na niekoľkých miestach v Poprade. Jedným z nich bolo aj kreatívne centrum ArtHousePoprade, ktoré vzniklo pod vedením Igora Hanečáka a na ďalších 3 miestach v exteriéroch, ktoré pozná takmer každý mladý Popradčan. Na natáčaní klipu a postprodukcii sa podieľali šikovní filmári Majo Puzder a Martin Krolák spolu s Jahnom Miženkom.

V klipe hrá hlavnú postavu punkáč David Kliešč, ktorý sa ráno zobudí ešte „došcipany po vypití niekoľkých litrov čuča a prehýrenom dni, a snaží sa spomenúť čo sa po tom dialo. Zrazu teleport a ďalej si to už pozriete v klipe. Na jeho realizácii sa podieľali aj ďalší mladí ľudia, ktorí sú spomenutí pod videom  a aj touto cestou sa im chceme všetkým veľmi pekne poďakovať“, dopĺňa detaily z natáčania klipu Matúš Miženko.

Viac info na oficiálnych kanáloch projektu TMB – facebook.com/themizenkobrothers, instagra.com/themizenkobrothers, youtube.com/themizenkobrothers

autor PR správy: Martin Hlavatý / Smola a Hrušky & AFL promotion
foto: archív The Miženko Brothers