Syn kráľa reggae po prvýkrát na Slovensku

Syn kráľa reggae po prvýkrát na Slovensku  BOMBING

ky-mani marley - uprising 2013Nadčasové posolstvo Boba Marleyho, ktoré sa stalo silou a inšpiráciou pre ďaľšie generácie, pokračuje aj v rámci rodovej línie Marley klanu. Tento rok sa nám konečne podarilo splniť vaše želania a zavolať jedno z najžiadanejších mien. Na Uprising príde jamajský hitmaker, spevák, muzikant, herec a producent Ky-Mani Marley. Slovensko tak bude mať po prvýkrát možnosť spoznať tohto charizmatického hudobníka, ktorý je synom legendy a kráľa reggae, Boba Marleyho.

Ky-Mani mal iba 5 rokov, keď jeho otec zomrel a napriek tomu, že vyrastal v Miami, zostal v kontakte so svojimi súrodencami na rodnej Jamajke. Na jeho koncerte budete mať pocit, že vidíte a počujete samotného Boba Marleyho, kde odznejú aj jeho najväčšie hity. Už od debutového albumu Like Father Like Son vnáša Ky-Mani do reggae svoj vlastný štýl, ktorý je rovnako ako pri jeho súrodencoch Damianovi, Ziggim a Stephenovi unikátny a novátorský. Dodnes vydal 5 úspešných albumov a na tento rok je naplánovaný veľký 2CD album spájajúci reggae a hip-hop kultúru. Okrem mikrofónu má Ky-Mani Marley skúsenosti aj s kamerami, keď hral hlavné úlohy v kultových jamajských filmoch Shottas a One Love.

Ky-Mani, meno juhoafrického pôvodu, znamená “dobrodružný cestovateľ” a jeho prvá výprava do srdca Európy, na bratislavské Zlaté Piesky, bude jednoznačne vrcholom festivalovej sezóny na Slovensku. Na Uprising reggae festivale vystúpia okrem tejto svetovej hviezdy aj Busy Signal, Protoje, Buraka Som Sistema, Dub Incorporation, Macka B & Mad Professor, Mellow Mood, Benny Page, Radikal Guru, Channel One Soundsystem, Trojan Sound, Mungo’s HiFi, či slovenskí Amo & Band a Medial Banana. Ďaľšie veľké mená ešte stále čakajú na zverejnenie!

Lístky za €30 kúpite v sieti Ticketportal, alebo na tu na našej stránke do konca júna.

 

 

zdroj: TS