Stálica amerického hip-hopu Onyx vystúpi v Košiciach

Stálica amerického hip-hopu Onyx vystúpi v Košiciach BOMBING

onyx

Americká hip-hopová skupina Onyx vystúpi v stredu 21. mája v košickom klube Collosseum. Na svojej facebookovej stránke o tom informovali organizátori podujatia. Vstupenky sa dajú kúpiť v predpredaji priamo v spomínanom klube za 14 eur, v deň koncertu bude vstupné 17 eur.

V úlohe predskokanov sa predstaví Wychod Rap Crew v zložení Charakter MC, Dela Grand, Malder, Rousi, Straňanský Rosy a.k.a. Len Erik a DJ B.Eye, na záver zahrá DJ Hlava.

Onyx vznikli v roku 1988 v New Yorku v zložení Fredro Starr, Sonny Seeza a Big DS, pričom neskôr sa k nim pridal aj Sticky Fingaz. Debutovali o päť rokov neskôr albumom Bacdafucup, no po jeho vydaní skupinu opustil Big DS, ktorý sa chcel venovať sólovej kariére. Zvyšní traja členovia následne vydali štúdiovky All We Got Iz Us (1995), Shut ‘Em Down (1998), Bacdafucup Part II (2002), Triggernometry (2003) a kompilácie Cold Case Files: Murda Investigation (2008) a Cold Case Files Vol. 2 (2012).

Tento rok v marci im vyšla nová štúdiovka Wakedafucup, ktorú však nahrali iba Fredro Starr a Sticky Fingaz. Onyx sa v lete predstavia aj na českom festivale Hip Hop Kemp, ktorý sa bude konať 21. až 23. augusta vo Festivalparku v Hradci Králové.

Zdroj: TS

Foto: respecta.net