Spolupráca Šaša Fifa a Vierky s nezávislým vydavateľstvom LibertySpace

Šašo Fifo a priatelia 131

Fifo a Vierka prešli na turné s úspešným predstavením Fifo, Vierka a začarované prasiatko po celom Slovensku a preto sa rozhodli zachovať námet rozprávky a  vydať rozprávkovú knihu. Samozrejme k tomu potrebovali partnera, ktorý by im s vydaním knihy pomohol. 

Tento nápad zaujalo nezávislé vydavateľstvo LibertySpace na čele s Radkom Bovanom, ktoré vydáva časopis Lienka a knihy od rôznych autorov + na budúci rok pripravuje aj ďalší vynovený časopis Zipso.  Po niekoľkých rokovaniach prišlo ku krásnej spolupráci a rozprávková knižka ,, Fifo, Vierka a začarované prasiatko´´ z dielne autorov Vierky Šustekovej a Martina Filipa uzrie už čoskoro svetlo sveta. Spoločne s deťmi sa vydajú zachrániť prasiatko Kvík, ktoré zaklial zlý škriatok Špinko. Knižka bude plná farebných obrázkov,  ktoré  ilustrovala výtvarná ilustrátorka a pedagogička Anna Gajová, (www.artgajova.sk). 

A to nie je všetko – divadielko Šašo FIFO a priatelia budú mať v každom čísle časopisu Lienka kreslený rozprávkový komix, kde sa dozviete ako sa Fifo a Vierka dostali do rozprávky, ako to chodí vo Fifolandii a ako žijú rozprávkové zvieratká. Časopis Lienka má totiž od septembra 2018 úplne nový šat. Zmenil sa celkový rozsah, dizajn, obsahová náplň a jeho hlavnými postavičkami sa stali – dvojičky Riki a Niki. Lienka sa stala časopisom , ktorý spája u detí hravosť s ľudskými hodnotami a podporuje ich nielen v kreativite, ale aj v slobodnom rozhodovaní sa a zodpovednosti. Nechýba v ňom humor i veľké množstvo súťaží, ale zámerom je približovať deťom aj vlastnosti ako sú vďačnosť, úprimnosť či odvaha. Presne tak ako Fifo a Vierka učia deti na predstaveniach.

Kde a ako si môžete kúpiť knižku alebo časopis ? Pri ročnom predplatnom vynoveného hodnotovo-hravého časopisu  pre deti a ich inšpirátorov Lienka je knižka úplne zdarma. Samostatne si ju budete môcť zakúpiť už od októbra aj na predstaveniach Fifa a Vierky, na webe www.sasofifo.xyz/eshop, na stránkach časopisu www.elienka.sk/shop a neskôr vo vybraných kníhkupectvách.

Fifo a Vierka by sa radi touto cestou poďakovali vydavateľstvu LibertySpace a Radkovi Bovanovi za spoluprácu pri vydaní knihy  a možnosť byť súčasťou detského časopisu.