Speváčka Chaka Khan vystúpi 10. októbra v Bratislave

Speváčka Chaka Khan vystúpi 10. októbra v Bratislave BOMBING

Americká speváčka Chaka Khan, ktorá má na konte desať cien Grammy, sa na jeseň predstaví na Slovensku. Dejiskom jej vystúpenia, ktoré bude súčasťou ďalšej edície jednodňového festivalu One Day Jazz, bude v stredu 10. októbra bratislavská Hant aréna. Vstupeniek sú v predaji v sieti Ticketportal v cenách od 28 eur.

Okrem 59-ročnej Khan sa na podujatí predstaví aj kapela Funk Unit s lídrom Martinom Valihorom a tiež Anita Soul a Ivan Vereš. Počas večera budú návštevníkov zabávať známi dídžeji a vystúpia aj tanečníci Lady Mel & Johnny Mečoch.

Soulová, džezová, R’n’B, funková, ale i gospelová hviezda Chaka Khan sa na scéne pohybuje už od 60. rokov minulého storočia. Od roku 1973 pôsobila v kapele Rufus, ktorá sa do povedomia dostala pesničkou Tell Me Something Good. Khan však mala čoraz častejšie spory s ostatnými členmi, a tak ďalšie nahrávky kapely vznikli bez speváčkinej účasti. Chaka Khan medzitým rozbehla svoju sólovú kariéru.

Speváčka má dodnes na konte 11 sólových štúdiových albumov, zatiaľ posledný s názvom Funk This vyšiel v roku 2007. Vlani v septembri figurovala Chaka Khan spoločne s kapelou Rufus medzi pätnástimi interpretmi nominovanými do Rock’n’rollovej siene slávy.